Anasayfa » Güncel » Dünyanın ilk Yürünen Bisikleti ile Tanışın
Güncel

Dünyanın ilk Yürünen Bisikleti ile Tanışın

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
8 Haziran 2016

Tarihçesi 1700’lü yıllara kadar giden bisikletlere ve günümüz çocuklarının nasıl olduysa büyük beceri ile kullandıkları Scooter denilen araçlara benzeyen görüntüsü ile çok da farklı bir inovasyon değil sanırsınız.

bisiklet-264x300

Ancak işin içinde elektrik ve koşu bandı mantığı ile geliştirilen ekipmanı olunca ve yürüyerek kullanılan ilk bisiklet olma özelliği ile bisiklet sever ülke Hollanda’dan Bruin Bermeester tarafından icat edilen Lopifit gerçekten farklı.

Yürüyen bisikleti projeleme fikri kapalı spor salonunda koşu bandı üzerindeyken geldi.

CgZgZOrWQAASQv2

Altı vitesi ve kuantum motoru sayesinde 55 km hıza çıkabilen Lopifit otomobilleri evde bırakma sebebi.

Üretici firmanın ürün hakkında yaptığı açıklamada “Lopifit tümüyle yeni bir hareket etme biçimi” denilmekte. “Elektrik desteği sayesinde parkta yürümekten farksız bir eforla hareket ettirebiliyorsunuz”.

Kabul etmek gerekirse yürümek ya da normal bisiklete binmekten daha eğlenceli. Yürüyüş bandını arkaya doğru adımlarınız ile hareket ettirmeniz aynı zamanda motoru da aktive etmekte ve bataryasını doldurmakta. Ancak bisikletten ayrı da bataryayı doldurabiliyorsunuz.

Islanması halinde bile kaymayı önleyen bant sayesinde kullanımına devam edebilirsiniz. Çocuklar dahil olmak üzere 140 cm üzerindeki herkes rahatlıkla bisikleti kullanabilir.

lopifit-007-aangepast-formaat-rood-600x600

4 saat giden bataryası, 136 kg’a kadar taşıyabilme kapasitesi, 2,3 metre boyu ve dört farklı rengiyle 1.899 €uro fiyatla alıcılarını beklemekte.

Bisikletin_Videosu

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön