Anasayfa » Güncel » Dünya’nın En Yüksek Oteli Alplerde!
Güncel

Dünya’nın En Yüksek Oteli Alplerde!

Dünya’nın En Yüksek Oteli Alplerde!
Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
31 Mart 2015

İsviçre-Dubai işbirliğiyle Dünya’nın en yüksek oteli İsviçre Alpleri’nin ortasına yapılacak. İsviçreli yatırımcı milyarder işadamı Remo Stoffel, ABD’li Morphosis mimarlık ajansına 381 metre yüksekliği olacak gökdelen-otel için sipariş vermişti. Proje bu yıl tamamlandı ve imza aşamasına gelindi.

Farnek grubunun Yönetim Kurulu Başkanı unvanıyla projeye imza atacak isim Stoffel. Farnek grubu ortağı ise BAE Başbakan Yardımcısı ve Dubai Emir’i Şeyh Mohammed Bin Rashid. 2019’da tamamlanacak otelin ismi 7132 Ltd. olarak belirlendi. Otel ismini Vals kasabasının İsviçre’deki posta kodundan alıyor.

Binanın tasarımı, her biri saygın ‘Pritzker’ ödülü almış dünyaca ünlü Peter Zumthor, Thom Mayne ve Tadao Ando isimli 3 mimarın imzasını taşıyacak. Tasarlayacakları otelle ilgili mimarların görüşü 381 metre yüksekliğe sahip olacak binanın şeffaf, ince ve çok yüksek olacağı yönünde. 107 odaya sahip olacak otelin her katında 1 veya 2 oda bulunacak. Bunun yerine otelin birçok katı spa, wellness, kongre ve gastronomi için kullanılacak. Şimdiden göreve başlayan otel Genel Müdürü Sonja Dietrich, otel binasının turistik cazibe merkezi olacağını ve Vals kentine çok sayıda turist çekeceğini söylüyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön