Anasayfa » Seyahat Sektorü » Cruise » Dünyanın En Yeni Kruvaziyer Gemilerinden Carnival Vista Kuşadası’na 4000 Turist Getirdi
Cruise

Dünyanın En Yeni Kruvaziyer Gemilerinden Carnival Vista Kuşadası’na 4000 Turist Getirdi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
23 Mayıs 2016

Ülke turizmine yeni katkılar sağlamak adına sektörde pek çok girişim ve çalışmalar gerçekleştirilirken, Kuşadası’nı ziyaret eden dünyanın en yeni kruvaziyer gemilerinden Carnival Vista, hem yörede hem de sektörde memnuniyet yarattı.

Geçtiğimiz 1 Mayıs’ta denize indirilen 322 metre uzunluk ve 48 metre yüksekliğindeki, 15 katlı yolcu gemisi Carnival Vista, geçtiğimiz gün Kuşadası Limanı’na yanaştı.

Dünyanın en yeni kruvaziyer gemilerinden ’Carnival Vista’, ilk kez geldiği Kuşadası’na büyük bölümü ABD’li 4 bin turist getirdi.

Carnival Vista ’dan inen 4 bin yolcudan bir bölümü İzmir’in Selçuk ilçesindeki Efes Antik Kenti ve Meryemana Evi’ni ziyarete giderken, bir kısmı da yağmura rağmen Kuşadası Çarşısı’nı gezip, alışveriş yaptı. Kruvaziyer turizmin en önemli küresel markalarından Carnival Cruise Lines’a ait en büyük gemi olma özelliğine sahip Carnival Vista ’nın Kuşadası’na ilk ziyareti sevindirdi.

carnival-vista4

Programında İzmir Limanı olmasına karşın güvenlik nedeniyle rotasını Kuşadası’na çeviren dev gemi için, görünmez bir güvenlik çemberi oluşturuldu. Birçok kişi sahile koşarak gemiyle fotoğraf çektirdi. Bazıları gemiyi daha yakından görebilmek için tekne kiraladı.

1500 personelin görev yaptığı, 678 iç, 1075 de dış kabinde 4000 bin yolcuyu ağırlayan geminin sezon boyunca Kuşadası’na toplam 10 sefer yapacağı bildirildi.

carnival-vista2

İçerisinde futbol sahası ve IMAX özellikli sinema mevcut

İtalya’nın Fincantieri tersanesinde, Carnival Cruise Line için inşa edilen Carnival Vista, firmanın en büyük gemisi unvanını sahip. 11 restorana sahip olan Carnival Vista kruvaziyer yolcuğuna pek çok yenilik getirdi. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise bir kruvaziyer gemisine ilk kez uygulanacak olan, çok iyi kalite ve netlikte görüntü özelliğine sahip sinema gösterim sistemi IMAX sinema. Yolcuların birçok spor aktivitesi yapmasına da olanak sağlayan Carnival Vista ’da mini bowling, basketbol, golf, voleybol, futbol sahaları ve masa tenisi gibi sportif aktivite imkânı da bulunuyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön