Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Dünyanın En Romantik Gün Batımları Nerelerde İzlenir
Destinasyonlar

Dünyanın En Romantik Gün Batımları Nerelerde İzlenir

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
27 Aralık 2018

Keyifle geçirdiğiniz tatillerde günün sonunda bir de seyrine doyum olmayan bir gün batımı manzarası varsa her şey daha da „mükemmel“ olur.

Güneş, vazifesini yerine getirmiş olmanın gururu ile renkten renge bürünüp, gözden kaybolurken izleyenlerine yaşattığı büyülü anlar ile nice eserlere ilham olmuştur, her zaman da olacaktır. Peki yetenekten en uzak insana bile şiirler yazdırtabilecek güce sahip bu manzaraların en muhteşemlerini nerede deneyimleyebilirsiniz ?

Olmazsa Olmaz Bozcaada Gün Batımı

Bozcaada’nın rüzgârgülleri yanında güneşe veda etmek adayı ziyaret edenlerin vazgeçilmez bir rutinidir. Öyle ki büyüsüne kapılmak üzere yapılan hazırlıklar ile öncesi de vardır, sonrası da keyiflidir. Sunum hiç bitmez.

Boracay, Filipinler

Cennetten bir köşe misali beyaz kumları yansıtma özelliğine sahip Filipinlerin Adası Boracay’ın gökyüzü, gün batımında pembenin tüm tonlarını sunar.

Masai Mara, Kenya

Altın sarısı rengiyle Masai Mara’da güneşin batışı bir tablo misali gibidir. Ayrıca vahşi doğasını da bir ayna gibi yansıtabilmektedir.

Calpe, Spain

En güzel gün batımları deniz üzerinde yaşanır, bu değişmez bir gerçek. Görebileceği tüm manzaraları gördüğünü düşünen varsa İspanya’nın Calpe sahilini mutlaka es geçmemeli.

Marakeş, Fas

Şehrin camileri, saraylarını ve bahçelerini keşfe doyamazken asla ve asla gün batımının parıltısını kaçırmamalısınız.

Lapland, Finlandiya

Buzla harmanlanan bir gün batımı arayanlara özel akla gelecek ilk destinasyon Lapland olmalı. Finlandiya’nın adeta kış cenneti gibidir.

Budapeşte, Macaristan

Budapeşte, nehri, köprüleri ve tarihi binalarının üzerinden günü batırırken adeta bir kartpostal manzarası sunuyor.

Paris, Fransa

Meşhur Louvre müzesi piramidi romantik şehrin karanlığa bürünmesine eşlik ederken tarifsiz yansımaları ile görülmeye değer.

Surin, Tayland

Tayland’da güneşin batışı seyrinin belki de en güzel yanı onu palmiye ağaçlarının misafirperverliğinde izleyebilmek.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön