Anasayfa » Güncel » Dünyanın En Önemli Kongre Şehri Antalya Olacak
Güncel

Dünyanın En Önemli Kongre Şehri Antalya Olacak

dunyanin-en-onemli-kongre-sehri-antalya-olacak
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
14 Ocak 2016

Dünyanın dört bir yanından konukları ağırlayacak olan Expo 2016 Antalya etkinlikleri için hazırlıklar sürüyor. Nisan ve Ekim ayları arasında Antalya’da düzenlenecek olan organizasyon için Türkiye’nin ilk ve tek 5 bin kişilik kapasiteye sahip kongre merkezi inşa ediliyor. Yüzde 80’i tamamlanan merkez, Avrupa’nın ve Orta Doğu’nun en büyük kongre merkezi olacak.

23 Nisan – 30 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya, Expo 2016 etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Çalışmalar hızla sürüyor. 5 bini aşkın oturma kapasitesi bulunacak olan merkez, Türkiye’nin en büyük kongre merkezi unvanını kazanacak. Dünya sıralamasında ise Kore Kültür Merkezi’nin ardından en büyük ikinci oditoryum olacak.

Kongre turizminin yükselen yıldızı Antalya için önemli bir tanıtım anlamına gelen etkinlikler 6 ay boyunca sürecek.

Turizm merkezi, uluslararası toplantılara, panellere ve konferanslara ev sahipliği yapacak. Merkezde ayrıca, 500 kişilik 8 toplantı salonu ve 1000 kişilik 5 ayrı salon daha bulunacak. 3 kattan oluşacak tesisin her katında 3 bin metrekarelik fuaye alanları olacak.

23 Nisan 2016’da düzenlenecek açılışla birlikte Antalya, tüm dünyanın kongre merkezi haline gelecek.

Konuya ilişkin konuşan TACA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, kongre merkezinin oturma düzeni ve son teknoloji ile donatılmış modern salonlarının yanı sıra hizmet birimleriyle de misafirlerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacağını söyledi.

Turizm 12 Aya Yayılacak

Akkurt, Antalya’nın elverişli iklimi ve otelleri ile dünyanın en önemli kongre şehirlerinden biri olacağını dile getirirken, bölge turizminin bu merkez ile birlikte 12 aya yayılacağını söyledi.

10 ay gibi kısa bir sürede merkezin inşaatının tamamlanacağından bahseden Akkurt, Expo Kulesi gibi kongre merkezinin de ülkenin sembol binalarından olacağını ifade etti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER