Anasayfa » Seyahat Sektorü » Dünya’nın En Mutlu İnsanları Hangi Şehirlerde Yaşıyor?
Seyahat Sektorü

Dünya’nın En Mutlu İnsanları Hangi Şehirlerde Yaşıyor?

dunyanin-en-mutlu-insanlari-hangi-sehirlerde-yasiyor
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
11 Şubat 2016

Bu yazımızda sizlerle yaşayanların en mutlu oldukları şehirleri listeleyeceğiz. Paris Londra gibi ünlü şehirleri görmemeniz oldukça normal bu şehirlerde keşmekeşin yerinde huzur var. Yaşayanların yaşamaktan mutlu olduğu şehirler şöyle:

tyne

tyne

 Newcastle, Tyne- İngiltere

Görünen o ki Birleşik Krallığın en mutlu insanları burada yaşıyor. Tyne’da yaşayan insanların %56’sı orada yaşamaktan oldukça memnunken %37’si ise memnunlar.

viyana

viyana

Listenin en büyük şehri: Viyana

Listenin en büyük şehri olan Viyana’da yaşayan insanların mutlu olma sebepleri arasında her sabah muhteşem bir güzelliğe uyanmak olabilir. Öyle ki yaşayanları %56’sı yaşamaktan oldukça mutlu %39’u da mutlu durumdalar.

münih

münih

Münih, Almanya

Almanya’nın tek mutlu şehri olarak öne çıkan Münih muhteşem göl manzarası, huzuru ve güzel futbolu ile öne çıkıyor. Şehirde yaşayanların mutluluk ortalaması %57’si oldukça mutluyken %38 i  de mutlu olduklarını belirtmiş.

oslo

oslo

Bizi şaşırtmayan bir şehir: Oslo, Norveç

Norveç’in başkenti Oslo, her zaman mutluluk sıralamalarında kendine üst sıralardan yer bulmuştur zaten. Geleneği bozmayan Oslo’da yaşayanları %60’I orada yaşamaktan oldukça mutlu olduklarını belirtiyor.

Not: Trenle seyahat etmeyi düşünüyorsanız göl ve orman manzarası aklınızı başınızdan alabilir.

zürih

zürih

Listenin diğer yıldızı: Zürih, İsviçre

İsviçre’nin finans  ve kültürel başkenti olan Zürih dünyanın en çok yaşanabilir şehirleri listesinde üst sıraları diğer şehirlere kaptırmayacak kadar mükemmel. Haliyle bu durum yaşayanların mutluluklarına da etki ediyor. Şehir sakinlerinin %98’I Zürih’te yaşamaktan çok mutlu olduklarından bahsediyorlar.

Reykjavik

Reykjavik

 Reykjavik, İzlanda

Kutuplara en yakın şehir olmasının hiç bir önemi yok, İzlanda’nın başkenti olan Reykjavik’de neredeyse ülkenin nüfusunun yarısı yaşıyor ve hallerinden de oldukça mutlular.

Aldığınız her nefeste huzurla dolacağınız Reykjavik sakinlerinin %66’sı hayatlarından oldukça memnunken %31 ‘I ise memnun olduklarını belirtmişler.

Kuzey ışıkları için gittiğinizde mutlaka keşfetmenizi tavsiye ederiz.

kopenhag

kopenhag

Kopenhag, Danimarka

Şehir sakinlerinin sadece %5’I burada yaşamaktan mutlu değil desek ne derdiniz? Zaten Danimarka’nın dünyanın en mutlu insanlarının yurdu olduğunu söylersek yanılmış olmayız.

Aalborg

Aalborg

En mutlu insanların şehri: Aalborg, Danimarka

Dünyanın en mutlu insanlarının Danimarka’da yaşıyor olmaları elbette tesadüf olamaz. Aalborg’un bir sanayi şehri olduğunu, fazlaca ünü olmadığını söylesek bile şehir hayatının insanın aklını başından alır cinsten olduğu yaşayanların %72’sinin çok mutlu ve %24’ünün de mutlu olduğundan anlaşılıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön