Anasayfa » Seyahat Sektorü » Cruise » Dünyanın En İyi Cruise Gemileri
Cruise

Dünyanın En İyi Cruise Gemileri

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
8 Eylül 2017

Uçsuz bucaksız masmavi sular, her gün yeni bir yer keşfetme fırsatı, elinizin altında her türlü konfor… Evet, mavi turdan söz ediyoruz. Dünyanın en iyi cruise firmaları Alman turizm dergisi fvw tarafından belirlendi. İşte o firmalar…

Denize tukunsanız, üstelik bir de yeni yerler keşfetmeye meraklı… O zaman mavi tur keyfi yaşatan cruise seyahatleri sizi de cezbediyor demektir.

Marka bilinirliliği, ürün ve hizmet kalitesi, adil ücret gibi etkenlerin baz alınarak Alman seyahat acentelerinin değerlendirmeleri doğrultusunda yapılan sıralamaya göre dünyanın önde gelen cruise firmaları belirlendi.

Fvw Cruise Pazarı Araştırması sonuçlarına göre geçtiğimiz yıl ilk üç sırada yer alan Alman kruvaziyer markaları uluslararası rakiplerini yine geride bırakarak ilk üç içerisindeki yerlerini korumayı başardı. Araştırma kapsamında toplam 19 okyanus cruise operatörü ve 6 nehir turu operatörü, 233 temsilci seyahat acentesinin görüşleri doğrultusunda 14 farklı ürün ve satış kategorisinde değerlendirmeye tabi tutuldu.

İlk üç sırada TUI Cruises, Hapag-Lloyd Cruises ve Aida Cruises yer aldı

TUI Cruises ile ilgili görsel sonucu

TUI Cruises, “güvenilir kalite”, “ücret ve hizmet dengesi” ve “wellness/spa” gibi kategorilerin birkaçında birinci sırada yer alarak açık ara lider oldu. Özellikle seçkin pazara odaklanan TUI Cruises’ın kardeş firması Hapag-Lloyd Cruises ikinci sırada yer aldı. Hapag-Lloyd Cruises, “kamara kalitesi”, “güzergah”, “anakara gezileri”, “adil ücret” ve “call center” kategorilerinde ilk sırada yer aldı.

Aida Cruises ile ilgili görsel sonucu

Almanya pazarının lideri olan Aida Cruises sıralamada üçüncü sırada yer aldı. Aida Cruises’ın bağlı ortaklığı The Carnival Corp “eğlence” ve “spor/fitness” kategorilerinde ilk sırada yer aldı. Diğer yandan diğer birçok kategoride de üst sıralarda yer aldı.

Listenin dördüncü sırasında “gastronomi” kategorisinde ilk sırada, “güvenilir kalite”, “kamara kalitesi”, “güzergah”, “anakara gezileri” kategorilerinde üçüncü sırada yer alan Silversea genel sıralamada dördüncü oldu. Bu firmayı sırasıyla Costa, Ponant, MSC, Oceania, Norwegian ve Royal Caribbean izledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön