Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Dünyanın En İyi 10 Barış Anıtı
Destinasyonlar

Dünyanın En İyi 10 Barış Anıtı

dunyanin-en-iyi-10-baris-aniti
Beste Eşerler
Beste Eşerler
13 Ekim 2015

En çok barış ve sevgiye ihtiyacımız olan şu son günlerde, biz de sizin için Dünya üzerinde barışı temsil eden anıtları bir araya getirmek istedik. İşte savaşmadan yalnızca birbirimizi seveceğimiz en iyi 10 barış anıtı…

10. Dünya Barış Müzesi, Amsterdam

Hollanda’nın sevimli başkenti Amsterdam’da bulunan Dünya Barış Müzesi, ‘barış duygusu’nu ifade etmek isteyen herkesi ağırlamaya hazırlanıyor Müze, henüz yapım aşamasında ve ziyaretçilerinin de katkılarıyla tamamlanmayı bekliyor.

en-iyi-10-baris-aniti_tg

Lennon & Ono – Hilton

9. Hilton, Amsterdam

Dünyadan en iyi barış anıtı başlığımızda Hollanda’dan ikinci bir yer: Hilton. 1969 yılında Viyetnam Savaşı karşıtı 7 günlük eyleme ev sahipliği yapan bu otelin tanınmasının en büyük sebebi ise eylemi John Lennon ve Yoko Ono’nun yapmış olması…

8. Imagine Peace Kulesi, Reykjavik

Yine bir barış anıtı yine Lennon & Ono çifti… Bu kez anıt, ünlü sanatçının daimi aşkı Yoko Ono tarafından onun 67. doğum günü için tasarlandı. Videy Adası’nda bulunan kulenin isminin nereden geldiği ise hepimiz için aşikar olsa gerek…

7. Barış Müzesi, Bradford

Her türlü maddi ve manevi yardıma son derece açık olan müze, Birleşik Krallık sınırlarında bulunuyor. Çeşitli sergiler ve etkinliklere de ev sahibi yapan müze, bizce de görülmesi gereken en iyi barış anıtı müzelerinden biri.

6. Gernika Barış Müzesi

İspanya’da bulunan müze, sivil savaş zamanının tüm trajedisini ziyaretçilere sergiliyor. Barış gerçekten nedir sorusuna oldukça iyi bir yanıt olan müze, kesinlikle en iyi barış anıtı ünvanını hak eden müzelerden biri.

5. Nagasaki Ulusal Barış Anıtı

Fazla söze gerek yok, II. Dünya Savaşı’nın en ağır bilançolarından biri olan atom bombası saldırısına maruz kalan şehir, her şeye rağmen barış istiyor.

4. Viyana Barış Müzesi

İsminden de anlaşılacağı gibi Viyana’da bulunan müze, özellikle “Barışa Açılan Pencereler” sergisiyle çok dikkat çekiyor.

3. Mani Bhavan, Mumbai

Eğer Hindistan’a yolu bir zamanlar Mahatma Gandhi’nin de evi olan bu tapınağı ziyaret etmemek olmaz.

2. Nobel Müzesi, Stockholm

İsveç’in Stockholm kentinde bulunan bu müze, Nobel Barış Ödüllerine dair de birçok ayrıntı içeriyor.

1. Nobel Barış Merkezi, Oslo

Belki de barış anıtı olarak en çok bilinen merkez olan Nobel Barış Merkezi, özellikle ilginç sergileriyle Oslo’nun en çok ziyaret edilen merkezleri arasında.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön