Anasayfa » Seyahat Sektorü » Cruise » Dünyanın En Büyük Kruvaziyer Gemisi: “Symphony of the Seas”
Cruise

Dünyanın En Büyük Kruvaziyer Gemisi: “Symphony of the Seas”

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
24 Nisan 2018

Dünyanın en büyük kruvaziyer gemisini inşa etmek için vardıysa bir yarış, artık yok. Kazanan belli. Oasis of the Seas ya da Symphony of the Seas, ve kazanan Royal Caribbean International.

Daha büyüğü inşa edilecek mi ? Şimdilik bilinmiyor. Ama edilene kadar Oasis of the Seas haklı unvanını koruyacağa benziyor. İlk gemi 2009 yılında denizlerle buluşmuştu. Geçtiğimiz hafta dördüncüsü teslim edildi.

O, dünyanın en büyük kruvaziyer gemisi.

Gemi, Fransa’dan Barselona’ya yedi günlük seferler düzenlemek için 07 Nisan’da ilk seferine çıktı.

2009 yılından günümüze 36 gemi denizlerle buluştu ve 43 gemi daha benzer hizmet seferlerine hazırlanıyor. Ancak hiçbiri Oasis of the Seas’den büyük değil.

Carnival Corp., Norwegian Cruise Line Holdings, Walt Disney Co., MSC Cruises ve Genting Hong Kong dahil sektörde önemli şirketlerin gemileri de bu istatistiğe dahil.

Oasis of the Seas, unvanını yıllardır ona sahip olan dünyanın en büyük gemisi Queen Elizabeth 2’den devir aldı. Oasis of the Seas gemisine en yakın büyüklükteki gemi 2020 / 2021 yıllarında teslim edileceği öngörülen Dream Cruises. Ancak onun da tasarımı rekor unvanı elde edecek büyüklükte değil.

Royal Caribbean şirketi bile kendi rekorunu kırmak istemedi.

Daha büyük ve gösterişli demek her zaman daha konforlu bir seyahat vadetmiyor. Bundan dolayıdır ki sektörün uzmanları 5500 kişilik gemilerden daha büyüğünün hizmet verirken zorlanacağı konusunda hem fikirler.

Zaten şimdilik daha büyüğü ile de tanışmayacağız belli ki…

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön