Anasayfa » Seyahat Sektorü » Oteller » Dünyaca Ünlü Otel Zinciri Alaçatı’da
Oteller

Dünyaca Ünlü Otel Zinciri Alaçatı’da

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
10 Temmuz 2018

MP Hotels, yeni otel yatırımı olan Design Plus Seya Beach Hotel’i 6 Temmuz Cuma günü Alaçatı’da yapılan çok özel bir açılışla lanse etti.

Ege’nin şirin tatil beldesi Alaçatı’da özel bir konaklama deneyimi arayan gezginlere yönelik tasarım odaklı ve modern bir otel olma iddiasıyla açılan tesis; ilgi çekici taş mimarisi, görülmeye değer yel değirmenleri, yemyeşil üzüm bağları ve nefes kesici sörf manzarasıyla misafirlerini ağırlamayı bekliyor. 190 odalı Seya Beach Hotel, MP Hotels şirketinin kısa bir süre önce hayata geçirdiği Design Plus markası altında açılan ikinci tesisi.

MP Hotels’in çatı şirketi olan FTI Group Genel Müdürü Roula Jouny: “Tasarım odaklı gezgin kavramı, otelcilik sektöründe son yıllarda en çok büyüyen segmentlerden bir tanesi ve biz de bu özel segmente hitap edebilmek için Design Plus Hotel kategorisini yarattık.” dedi.

Design Plus otelleri içinde bulundukları şehir ya da kasabaların dokusuyla bütünleşiyor

Design Plus markası altındaki bütün oteller bulunduğu bölgenin geleneksel özelliklerini otelin mimarisine uygulanmış hali olarak ortaya çıkıyor. Bununla birlikte yerel ve uluslararası lezzetleri kendilerine özgü sunumlarıyla harmanlayan lüks restoranlara; tek amacı misafirlerine yerel ve uluslararası mutfakları tattırmak olan özel mekanlara ev sahipliği yapıyor.

Sürdürülebilir marka değerini önemseyen Design Plus otelleri, içinde bulundukları şehir ya da kasabaların dokusuyla bütünleşiyor. Destinasyon olarak tatillerin ayrılmaz bir parçası olmaya çalışan bu mekanlar, misafirlerin değer verdiği şeylerin ve hayat beklentilerinin vücut bulmuş hali olarak tanımlanıyor. Design Plus otellerinin bir diğer özelliği ise; doğaya duyarlı inşaat malzemelerinden, organik yiyecek ve son moda tasarımlara kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş olması.

Alaçatı’nın özgün dokusunu kendine özgü tarzıyla birleştiriyor

Design Plus Seya Beach Hotel’in binası Alaçatı’nın taş yapılarından ilham almış. Çoğu deniz manzaralı olan odaların bin bir tonla bezendiği tesiste Alaçatı’nın ve çevresinin doğal zenginliği ön plana çıkıyor. Design Plus Seya Beach Hotel’in en önemli özelliklerinden bir tanesi de mutfağı. Türk ve Akdeniz mutfaklarının zengin karması ile misafirlere lezzetli bir deneyim sunuyor.

Otel aynı zamanda özel plajı, yüzme havuzu ve SPA merkezi ile ön plana çıkıyor. Otelin Seya Beach Club isimli gece kulübünde DJ performansıyla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar dans etmek mümkün.

MP Hotels hakkında

Eylül 2015’te FTI Grubu tarafından kurulan Meeting Point Hotels, 4 kıtada ve 9 ülkede 60 tesiste 14.000’den fazla odasıyla beş markayı bir araya getiren uluslararası çapta bir konaklama şirketi. Şirketin portföyünde Select, Comfort, Balance, Family Star ve City alt markalarını içinde barındıran LABRANDA Hotels & Resorts markasının yanı sıra Design Plus Hotels, Kairaba Hotels & Resorts, Clubs Plus Hotels & Resorts ve Lemon & Soul Hotels markaları bulunuyor.

MP Hotels, Design Plus otel markasını ilk kez İspanya’nın FITUR 2018 konferansında lanse etti. Bu konsept ilk defa İspanya’nın Kanarya Adaları’nda Design Plus BEX Hotel ile hayata geçirildi. Bölgenin ilk bankası olan Design Plus BEX Hotel binasında… Tarihi banka özelliği, dekorasyonun pek çok art deco konseptli özelliği ile korunmuş. Bu özellikleri ile Design Plus BEX Hotel bölgedeki halkın ve turistlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön