Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Dünya Yıldızlarının Bodrum ve Antalya İlgisi
Destinasyonlar

Dünya Yıldızlarının Bodrum ve Antalya İlgisi

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
12 Ağustos 2017

Türkiye’nin iki ünlü cazibe merkezi Bodrum ve Antalya; Hollywood yıldızlarından kraliyet ailesi mensuplarına, ünlü iş adamlarından top modellere kadar çok sayıda dünyaca ünlü konuğa ev sahipliği yapıyor.

Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Türkiye’nin iki gözde turistik merkezi Bodrum ve Antalya, son bir yıl içinde ağırladığı Hollywood yıldızı, devlet adamı, kraliyet ailesi, aktör, top model, futbolcu ve iş dünyasının önde gelen isimleri ile dikkat çekiyor.

AA’nın derlediği bilgiler ışığında bu isimlerin izini sürerken ilk durağımız Antalya…

Açılışı EXPO yaptı

Türkiye’de ilk kez düzenlenen EXPO 2016 Antalya’da adeta “yıldız yağmuru” yaşandı. EXPO etkinlikleri kapsamında; dünyaca ünlü İngiliz pop, rock şarkıcısı, beste yazarı ve piyanist Elton John, Porto Rikolu ünlü şarkıcı Ricky Martin, İspanyol şarkıcı Enrique Iglesias, müzik grubu Deep Purple, İngiliz müzik grubu Status Quo, ABD’li Maroon 5 grubu, İngiliz Simply Red grubu ve Level 42 grubu sahne aldı.

ricky martin antalya ile ilgili görsel sonucu

Antalya’da organize edilen moda şovunda ise dünyaca ünlü Brezilyalı Isabeli Fontana, Ana Beatriz Barros ve Izabel Goulart podyuma çıktı.

Hollywood yıldızı Liv Tyler da tatil için Antalya’yı seçenler arasındaydı. Dünyaca ünlü ABD’li oyuncu Liv Tyler ile sevgilisi David Gardner ile minik kızları Lula’nın birinci yaş gününü Antalya’da kutladı. Üç çocuğu, babası ve sevgilisiyle birlikte Antalya’ya gelen Liv Tyler, Kemer’de konakladı.

liv tyler antalya ile ilgili görsel sonucu

Bodrum da yabancıların gözdesi

Bodrum’un Torba Mahallesi’nde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkan Yardımcısı, Başbakanı ve Dubai Emiri Şeyh Muhammed Bin Raşid El Maktum‘un iki yıl önce işletmeye başladığı Jumeriah Bodrum Palace isimli otel bu yıl Bodrum’un ağırladığı ünlü sayısında doğa bir artış sağladı. Otelin açılışına gelen dünyaca ünlü Hollywood starı Avustralyalı oyuncu Nicole Kidman, Bodrum’un doğasına hayran kaldı.

Image result for nicole kidman bodrum

Ukraynalı iş adamı Metalist Kharkiv, Bodrum’u denizden gezen kişiler arasında. Hemen hemen her yıl 60 metre uzunluğundaki “Kaiser” isimli süper lüks yatıyla ilçeye gelen Yaroslavsky, bu yıl da haziran ayından beri Bodrum’un bakir koylarını gezmeye devam ediyor.

İlçeyi son günlerde tercih edenler arasında; Danimarka kraliyet ailesi üyeleri, Meksikalı iş adamı Ricardo Salinas Pliego, İngiliz model Kate Moss ve Brezilyalı model Adriana Lima‘nın yanı sıra politikacılar ve yabancı gazeteciler de yer alıyor.

Brezilyalı model Adriana Lima

Emlak yatırımcısı Werner Mürz ile gösterişli bir düğün ile evlenen Swarovski imparatorluğunun varisi ve Avusturya’nın ünlü bir şarkıcısı Victoria Swarovski de balayı için Bodrum’u tercih etti. Victoria Swarovski ve Werner Mürz Bodrum’da kiraladıkları tekneyle Ege turuna çıktı.

Kai Diekmann⁠⁠⁠⁠ Bodrum’un koylarını tercih etti

Kai Diekmann⁠⁠⁠⁠ bodrum ile ilgili görsel sonucu

Bodrum’un ünlü ziyaretçileri arasında dikkat çeken bir başka isim daha var. Son günlerde Türkiye karşıtı söylemleriyle dikkati çeken ve Alman turistlerin gelmemesi için kara propaganda yapan Alman Bild Gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Kai Diekmann⁠⁠⁠⁠ da tatilini Bodrum’da geçirenler arasındaydı. İlçenin ünlü Torba koyundaki lüks bir tatil merkezinde kalan Diekmann, Bodrum gezintilerini sosyal medya hesaplarından paylaşmayı da ihmal etmedi.

Muğla’nın diğer turistik ilçeleri de birçok ünlü ismi konuk etti. Özellikle Marmaris zengin turistlerin tercih ettiği kurvaziyer turizmle öne çıktı.

Kapak fotoğrafı: AA
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön