Anasayfa » Güncel » Dünya Kupası’nın Bir Kazananı da THY
Güncel

Dünya Kupası’nın Bir Kazananı da THY

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
30 Haziran 2018

Türk Hava Yolları, dünyanın en büyük futbol organizasyonu olan Fifa Dünya Kupası’na yönelik yoğun talepler nedeniyle; Rusya’ya ek sefer koyma ve uçak tiplerini de büyütme kararı almıştı. Turnuva tüm hızıyla sürerken THY de gruplar halinde yapılan rezervasyonlarda uçuşa geçti. Bayrak taşıyıcı havayolu şirketi, turnuva ve düzelen ilişkiler sayesinde bu yıl Rusya seferlerinde 2 milyonu da geçerek tüm zamanların rekorunu kıracak gibi görünüyor.

Rusya’da 14 Haziran’da başlayan ve 15 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek finalle futbolun dünyadaki yeni şampiyonunu belirleyecek olan 2018 Dünya Kupası’nın bir kazananı da şimdiden Türk Hava Yolları oldu. THY turnuvayı yerinde izlemek isteyen futbolseverlerden dolayı Rusya seferlerindeki rezervasyonlarda önemli artış kaydedildi. Kuzey ve Güney Amerika’da dahil birçok noktadan İstanbul aktarmalı Rusya’ya rezervasyon yapıldı. Şu sıralar devam eden uçuşlarda THY, dünyanın her yerinden binlerce futbolseveri İstanbul aktarmalı seferlerle en başarılı uçuş noktaların başında gelen Rusya’ya taşıyor.

thy rusya ile ilgili görsel sonucu

THY turnuva maçların oynandığı 11 şehirden Samara, Moskova Saint Petersburg, Soçi,Rostov, Kazan ve Ekaterinburg’a direkt uçuyor. Bunun dışında Kalingrad, Nijny Novgorod, Sarans, ve Volgograd’a ise Rus UTair ile yaptığı ortak uçuş anlaşması ile tek biletle Moskova aktarmalı bu kentlere de uçma fırsatı sağlıyor.

world cup 2018 THY ile ilgili görsel sonucu

Farklı kıtalardan ilgi

THY’nin İstanbul Rusya karşılıklı, hem de İstanbul’a her kıtadan olan uçuşlarında çok sayıda futbolsever THY biletlerine ilgi gösterdi. Özellikle turnuvada yer alacak ülkelerden THY’ye gruplar halinde çok sayıda rezervasyonlar yapıldı.

Turnuvanın son dört maçının, Moskova’daki Luzhniki ve Saint Petersburg’daki Krestovsky Stadyumlarında oynanacak olması bu kentlere olan uçuşlara olan talepleri daha da artırdı.

world cup 2018 ile ilgili görsel sonucu

2 milyonu geçerek rekor kırılması bekleniyor

THY turnuva döneminde yoğun talepler nedeniyle Rusya’ya bazı noktalara ek sefer koyarkan uçak tiplerini de büyüttü. Bazı seferlerini geniş gövdeye çevirdi. İstanbul aktarmalı transit olarak Rusya’ya giden futbolseverlerin yoğun talepleri nedeniyle yüzde 80’lerin üzerinde olan doluluk oranları transit yolcu sayısını da arttırdı.

THY geçtiğimiz yıl Rusya seferlerinde 1 milyon 850 bin yolcu taşıdı. Bu yolcuların bir milyon 350 bini sadece Moskova uçuşlarında seyahat etti. Turnuva ve düzelen ilişkilerin bu yıl 2 milyon yolcuyu rahatlıkla geçilerek rekor kırılmasına yol açacak.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön