Anasayfa » Güncel » Dubai’ye Seyahat Edeceklere Yeni Kurallar
Güncel

Dubai’ye Seyahat Edeceklere Yeni Kurallar

Dubai Uluslararası Havalimanı yeni seyahat kuralları 08 Mart itibariyle yürürlüğe girdi. Bu kurallara göre Dubai’ye seyahat edecek yolcuların bagajlarını hazırlama şekline yeni talimatlar getirildi.

Öncelik havalimanındaki bagaj kontrol ve işleyiş operasyonundaki zorlukları en aza indirgemek. Havalimanı yetkilileri valizlerin şeklini bozacak şekilde hazırlanmış eşyaları, kapasitesinden fazla doldurulmuş valiz ve çantalar ile düz olmayan bagajlar hakkında sıkı denetimler uygulayacak.

 

 

Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal Operasyonları Başkan Yardımcısı Ali Angizeh, kapasitesinin üzerinde eşya ile doldurulan bagajların son teknoloji kontrol mekanizmalarında dahi arızaya sebebiyet verdiğinden bahsetti. Bundan dolayı da yeni kurallar getirmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Angizeh: “Bagaj trafiğindeki en büyük sıkıntı düz bir şekli olmayan, fazlaca doldurulmuş çantalar.

Kaba tabir edeceğimiz şekilde yapılan bagajlar sistemimize zarar vermekte ve gecikmelerden ötürü yine yolcularımızın değerli zamanlarından çalmakta” açıklamasında bulunarak yolculardan daha dikkatli olmaları konusunda ricada bulundu.

 

Tüm dünya havalimanları arasında bagaj taşıma sistemleri bakımından Dubai en donanımlı ağa sahip. 08 Mart 2017 tarihi itibariyle kapasitesini aşan ve düz bir görünüme sahip olmayan bagajları check-in sırasında reddedecek ve uçağa almayacak.

Bu yolculara ücretleri karşılığında çeşitli boylarda kutular verilerek bagajlardaki fazla eşyaların transfer edilmesi sağlanacak.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön