Anasayfa » Güncel » Böylesine Tatlı Bir Müze Gezdiniz Mi Hiç ?
Güncel

Böylesine Tatlı Bir Müze Gezdiniz Mi Hiç ?

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
13 Ağustos 2016

Müzeler yaratıcılığı, tutkuyu, tarihi ve yenilikleri içermekte. Böylesi bir anlayış ile bir grup sanatçı ve dondurma sever (kim sevmez ki?) bir araya gelerek, bambaşka bir konseptle dondurma müzesini New York’ta açtı.

Sadece dondurmayı sanatları ile birleştirmek ve diğer dondurma severlere unutulmaz bir lezzet, pardon müze deneyimi sunmak adına açılan sergi 29 Temmuz 2016 tarihinde kapılarını ilk ziyaretçilerine açtı.

Taste-Museum-of-Ice-Cream-1

04 Eylül tarihine kadar da gezilebilecek olan dondurma müzesi için sadece online bilet satışı bulunmakta ve doğal olarak her bir bilet için gezi sonunda birer adet dondurma da hediye edilmekte.

Çeşitli kuruyemişlerle tatlandırılmış dondurmalara da yer verilen müzede ilerleyen zamanlarda ziyaretçileri daha da memnun etmek adına Vegan ve Glutensiz çeşitler de ikram edilecek.

Müze giriş, gezme ve çıkış rotası 20 dakikalık bir yolculuk için tasarlanmış.

Taste-Museum-of-Ice-Cream-8

Dünyanın en lezzetli yiyeceklerinden biri olduğu herkesçe kabul edilen dondurmanın ilk müzesi daha önce İtalya’da açılmıştı. Gerçek İtalyan dondurmasının tarihte en az 16. yüzyıllara kadar dayandığı bilinse de tamamlayıcısı olan külahlar 19. yüzyılda keşfedildi ve o zamana kadar dondurma cam bardak, kâğıt koni ya da bisküviler arasında servis edilmekteydi.

Dondurma müzesi yaz aylarında ziyaret edilebilecek en güzel müzelerden biri olsa gerek. Whitney Sanat Müzesinin dönüştürülerek ziyaretçilere açıldığı müzede şekerleme dolu havuzlar, dondurma çizimli tablolar, çok çeşitli heykeller, hayvan figürleri ve ev eşyaları bulunuyor.

dondurmamuzesi_10

Gıda Bilimcisi Irwin Adam ise kişiye özel dondurmanızı yapıp, sunuyor.

 

#museumoficecream

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön