Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » “Doğuş”tan Yeni Turizm Yatırımı. Hedef: En Büyük Lüks Seyahat Acentesi Olmak
Acentalar

“Doğuş”tan Yeni Turizm Yatırımı. Hedef: En Büyük Lüks Seyahat Acentesi Olmak

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
17 Temmuz 2017

Doğuş Grubu, turizm sektöründeki yatırımlarına bu kez acentalık sıfatını ekliyor. Grubun bağlı ortaklığı Gestin Turizm ve Antur Turizm, kişiye özel lüks tatil ve seyahat programları düzenleyen Icons and Styles Turizm şirketine ortak oluyor.

Türkiye’nin en önde gelen gruplarından olan Doğuş Şirketler Grubu, “Daha iyi bir yaşamın standartlarını oluşturmak” ifadesini kullandığı kurumsal stratejisi doğrultusunda, turizm sektöründeki yatırımlarına devam ediyor.

Sektöre yönelik uluslararası zincir otel ve marina yatırımları ile dikkat çeken grup, bu kez öncekilerden farklı bir yatırıma imza atıyor. Doğuş Grubu şimdi de bir seyahat acentasına ortak oluyor.

Lüks seyahat organizasyonu işine giriyor

Doğuş Grubu’na bağlı Gestin Turizm Yatırım İşletmeleri İnşaat ve Ticaret A.Ş. ve Antur Turizm A.Ş. şirketleri, Göktuğ İşisağ ve Koray Şahmalı’nın sahibi olduğu Icons and Styles Turizm A.Ş.’nin yüzde 55’ini satın olmak üzere Rekabet Kurulu’na başvurdu. Doğuş Grubu böylelikle, satışın hayata geçmesiyle lüks seyahat organizasyonu işine de girmiş olacak.

Konuyla ilgili Rekabet Kurulu’na yapılan başvuruya göre, Icons and Styles Turizm A.Ş. hisselerinin bir kısmı, Gestin Turizm ve Antur Turizm A.Ş. tarafından devralınacak.

Dünyanın her tarafına kişiye özel turlar düzenlemesi ile biliniyor

"Icons and Styles" travel ile ilgili görsel sonucu

Göktuğ İşisağ ve Koray Şahmalı’nın sahip olduğu Icons and Styles, dünyanın her tarafına kişiye özel turlar düzenlemesi ile biliniyor. Lüks segmentte hizmet veren şirket, ayrıca etkinlik ve düğün organizasyonları da gerçekleştiriyor.

Icons and Styles Turizm CEO’su Koray Şahmalı, kendi şirketlerinin dergisinde yer alan açıklamasında, Doğuş Grubu ile yapacakları ortaklıktan dolayı çok gururlu ve heyecanlı olduklarını ifade etti. Şahmalı, ortaklıkla birlikte faaliyetlerini büyüteceklerini ve hedeflerinin Akdeniz Bölgesi’nin en büyük lüks seyahat acentesi olmak olduğunu belirtti.

Doğuş Turizm Grubu, Türkiye’nin turizm ve yeme içme sektöründe en büyük gruplarından. Bünyesinde yurtiçi ve yurtdışında 18 otelin yanı sıra 11 marina ve 180 adet restaurant bulunuyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön