Anasayfa » Güncel » Dilek Havuzuna Para Atmak Tarih Oluyor
Güncel

Dilek Havuzuna Para Atmak Tarih Oluyor

İnanç ve inanışlar olmasa hayat çok tek düze olurdu orası kesin. Havuza atılan bir bozuk para ile dilemekse imkânı olan her turistin değerlendirdiği bir fırsat. Dolayısıyla da dilek havuzları dünyanın dört bir yanından değişik cins ve boyutta bozuk paralar ile dolmuş ve taşmış durumda.

 


Üstelik dilekler gerçekleşirse de taşın atıldığı havuza dönüp tekrar bozuk para atmak gerek şeklinde rivayetler de yok değil.

ANCAK, büyük harfler ile araya girmek gerekirse.. Bazı dilek havuzları sahipsiz değil. Balık ve özellikle de kaplumbağaların yaşadığı havuzlar da var. Turistler için fark etmediği gibi bu hayvancıkları görmek tutulan dileğe katkısı olur iyi niyetiyle kaplumbağa ve balıkların varlıklarından hoşnut. Ama hayvanları bekleyen tehlike oldukça büyük.

Tıpkı Tayland’da geçtiğimiz haftalarda yaşandığı gibi kaplumbağa veya havuzda yaşayan diğer hayvanlar kapasitelerine göre atılan bozuk paraları yutabiliyor. Sistemleri bu yabancı cismi kabul etmediği halde dışarı da atılamadığı için kısa bir süre içerisinde rahatsızlanan hayvanların sonu maalesef hiç de iyi bitmiyor.

 

 

Neyse ki Taylan’daki kaplumbağa başarılı bir ameliyat sonrası bahsekonu bozuk paralardan kurtarılıp, sağlığına yeniden kavuşturuldu.

Midesinin tamamen ağır bozuk paralar ile dolu olduğunu belirten doktoru “hayvanların yaşadığı dilek havuzlarına herhangi bir yabancı madde atılmasının acilen yasaklanmasını” istedi.

 

 

Omsin adı verilen kaplumbağanın midesinden tam olarak 915 adet bozuk para çıkartıldı (yaklaşık 5 kg ağırlığında). Paralardan bazıları zavallı hayvanın çok uzun bir süredir sağlık sistemine zarar vermişti bile.

 

 

7 saat süren ameliyat sonrası Omsin yoğun bakıma alındı. Sağlığına tamamen kavuştuğunda ise denize bırakılacak.

Siz siz olun, kendiniz için iyi birşey dilerken başkalarına zarar vermeyin.

Herşey gönlünüzce olsun..

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön