Anasayfa » Seyahat Sektorü » Dünyaca Ünlü Otel Zincirleri Airbnb’ye Karşı Birleşti
Seyahat Sektorü

Dünyaca Ünlü Otel Zincirleri Airbnb’ye Karşı Birleşti

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
24 Nisan 2017

Dünyanın önde gelen otel zincilerinden Marriott International, Hilton Worldwide ve Hyatt Hotels bir araya gelerek Airbnb kiracılarının yerel yasaları çiğnediğine dair açıklama yaptı.

Konaklama paylaşım şirketi Airbnb, kurulduğu günden bu yana tatil ve konaklama anlayışını bir hayli değiştirerek bir dönüşüm başlattığı turizm sektörünün yadsımadığı bir gerçek. Bunun önüne geçmek isteyen birçok kurum ise, geçen yazdan itibaren farklı önlemler almaya başlayarak şirkete bir nevi savaş açtı.
Geçen yaz Amerika’da Federal Ticaret Komisyonu’nun hedefi haline gelen Airbnb, konaklama ücreti konusunda adil davranmadığı için inceleme altına alınmıştı. Yeni bir baskı oluşturmak isteyen otel zincirleri bu kez birleşerek, farklı bir yol izlemeye karar verdi.
airbnb hilton marriott ile ilgili görsel sonucu
Ontrava.com’da yayınlanan habere göre, önce Federal Ticaret Komisyonu, adil şartlar altında konaklama yasalarını ve fiyatlandırma konusunda soruşturma başlattı. Ardından yeni yapılan bir sunumda Marriott International, Hilton Worldwide ve Hyatt Hotels gibi büyük otel zincirleri bir araya gelerek Airbnb kiracılarının yerel yasaları çiğnediğini öne sürdü.

Airbnb’ye karşı açılan bu savaşlar iki ayrı konu gibi gözükse de, otel endüstrisi ikisini bir araya getirerek olaya yeni bir boyut kazandırdı. 2016 yılının başında Airbnb’ye karşı alınan tutumla birlikte iki farklı belgede şirketin gelecekte öngörülen yükselişine karşı aksiyon almak için birleşilmesi gerektiği belirtiliyor. Belgelerde geçtiği üzere “Çok yönlü, ulusal bir kampanya başlatarak, yerel, devlet ve federal düzeyde” bir çalışmayla ilerleme kararı alındı. Buna karşın, Marriott CEO’su ise Airbnb’nin hala bu topluluğu bitirebilecek güçte olmadığını iddia ediyor.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön