Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Bir Şarkı Turizm Rakamlarını Artırır mı? Despacito Yapabilir
Destinasyonlar

Bir Şarkı Turizm Rakamlarını Artırır mı? Despacito Yapabilir

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
23 Ağustos 2017

“ Despacito “ şarkısı çıkış yaptığı günden bugüne her yerde çalınıyor, dinleniyor. Radyoda, yolda, sokakta, kafede, internette rekorlar kırıyor. Ama şarkı sadece şarkı olmakla da kalmıyor.

Despacito’yu seslendiren Porto Rikolu sanatçılar Luis Fonsi ve Daddy Yankee La Perla plajı çevresinde çektikleri klip kadar ilgi görmekte. Ayrıca yine dünyaca ünlü Justin Bieber ile yaptıkları seslendirme de popülerliklerine ivme kazandırdı.

 

Despacito’nun videosu Youtube kanalında tamı tamına 3,2 MİLYAR kez izlendi. Şarkıyı beğenenler bununla da kalmayıp, adanın turizm rakamlarını da artıracağa benziyor.

Travel Weekly’nin araştırmalarına göre ada ile ilgili internette yapılan araştırmaların sayısı gün geçtikçe artmakta. Özellikle de seyahat sitelerinde. Bu da kararlı turistlerin bölgeye gitmekte olduğu ve gideceği anlamına geliyor.

Popüler Kültürün Etkisi

Aynı zamanda Hotels.com sitesinden Taylor Cole’ün konu ile ilgili bir açıklaması da bulunuyor: “Popüler kültürün seyahat alışkanlıklarımız üzerinde önemli bir etkisi olduğunu biliyoruz. Şarkıcılar Luis Fonsi ve Daddy Yankee’nin vatanı Porto Riko olunca, Despacito şarkısı bölgeyi keşfetmek isteyen insanlara bir hayli cesaret verdi.”

 

Turizm rakamları ile ilgili olarak ortada henüz açıklanan resmi veriler bulunmasa da Porto Riko Tourism Co. Başkanı Jose Izquierdo “Despacito” şarkısının sadece bir yaz esintisi olmadığını, bundan çok öte etkisinin olduğunu düşündüklerini beyan ederek kendilerinin de artan turizm taleplerini yakından takip ettiklerini belirtmekte.

Despacito – Slowly – Yavaşça anlamına gelen ve dinleyenlerin %90’ının sözlerini dahi bilmediği bu şarkı, melodisi ve etkileyici klibi nedeniyle beklentilerin ötesinde bir ilgi görerek “popüler kültürün gücünü” bir kez daha kanıtlamış oldu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön