Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Derin Bir Nefes Alabileceğiniz Dünyanın En Temiz Ülkeleri
Destinasyonlar

Derin Bir Nefes Alabileceğiniz Dünyanın En Temiz Ülkeleri

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
28 Şubat 2017

Seyahat tercihleri sıralamalarında da listelerin en üstünde haklı yerlerini alan ve sadece kendi vatandaşlarına değil, gelen turistlere de en temiz çevre ve derinlere çekilesi en temiz havayı sunan ülkeler hala mevcut.

Hava kirliliğinin büyük bir sorun olduğu günümüzde bunu başarabilen her bulduğu boşluğu yeşillikle donatan bu titiz ülkelerden sadece bazılarını sizin için sıraladık:

 

shutterstock_382716112

Norveç

Ormanların yok edilmesini yasaklayan ilk ülke olan Norveç Krallığı’nın bu listede yer alıyor olması kimseyi şaşırtmamalı. Kuzey ışıklarını daha net izlemek için de olsa gerek Norveç dünyanın en temiz havasına sahip ülkelerin başında geliyor.

 

shutterstock_241505446

Yeni Zelanda

Nüfusunun azlığı (5 milyon) doğasının güzelliği ve dahası bu güzelliğin kıymetini bilen insanlar sayesinde Yüzüklerin Efendisi’nin ev sahibi ülkesi Yeni Zelanda da dünyanın en temiz ülkeleri listesindeki yerini almakta.

 

shutterstock_222501100

İsviçre

İsviçre başka birçok konuda da listelerin en üstlerinde yer aldığı gibi sahip olduğu doğal hayata ve kaynaklara verdiği önemle eğitim düzeyi yüksek ülke vatandaşlarının titizliğini harmanlayarak uzun bir süre için daha en temiz ülkeler listesinde yer alacaktır.

 

shutterstock_209830570

Kanada

Dünyanın dört bir yanından milyonlarca göç almakta olan Kanada, dünyadaki en büyük ikinci ülke. Bakir kalmış doğal güzellikleri bakımından ise de dünyada birinciliği hak eden ülkelerden olduğu için Kanada’da da içinize solduğunuz hava en temizlerden olacaktır.

 

shutterstock_192242918

Avusturalya

Ülkeye giriş yapan her bir hayvanı dahi kayıt altına alan okyanus ötesi titiz ülke Avustralya’nın doğaya ve çevreye verdiği önem büyük.

Örümcek ve yılanlar turistlerin ayakkabılarına dolabilir ama kirli hava ciğerlerine asla dolmaz.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön