Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız En iyi Havayolu Şirketleri
Havayolları

Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız En iyi Havayolu Şirketleri

daha-once-adini-hic-duymadiginiz-en-iyi-havayolu-sirketleri
Beste Eşerler
Beste Eşerler
18 Eylül 2015

Kulula, SpiceJet, Air Nostrum… Adları son derece yabancı geliyor olsa da bu şirketler Skytrax‘in 2015 raporuna göre en iyi 100 havayolları arasında… İşte sizin için derlediğimiz ve muhtemelen adını daha önce hiç duymadığınız en iyi havayolu şirketleri.

Hepimizin bildiği Dünya devleri listenin başını asla teslim etmiyor olsa da yerel olmasına rağmen listeye girmiş bu butik havayolu şirketleri, aslında havacılık sektörünün rekabetini de kızıştırıyor. En İyi 10 Havayolu Şirketi listemizin ilk 5’i ise şu şekilde :

Kulula-Airlines_tg

Kulula Airlines

1- Kulula

Tüm liste içinde 99. sırada konumlanan 11.737’lik filosu ile Kulula, En İyi 10 Havayolu Şirketi listemizde yerini alıyor. Güney Afrika’nın en iyi şirketlerinden biri olan havayolu şirketinin destinasyon noktaları yine Güney Afrika ve Avrupa sınırlarında…

 

Siberia-Airlines_tg

Siberia Airlines

2- S7

21. yüzyıla uygun olarak fütüristik ismi bir kenara, Siberia Airlines Londra – Dublin arası uçuş yapıyor. 60 adet uçağıyla Dünya devleri arasında daha minimalist bir yapısı olan şirket, listede alt sıralarda olsa da yerel pazarda oldukça popüler.

 

SpiceJet_tg

SpiceJet

3- SpiceJet

Daha önce adını hiç duymadığınız En İyi 10 Havayolu Şirketi listemizde sıra 94. sırada. Geçen yıl haberlerde, kalkış sırasında bufaloya çarpmasıyla kendine oldukça fazla yer bulmuş olan bu low-coast havayolunun toplamda 38 adet uçağu bulunuyor.

 

Air-Nostrum_tg

Air Nostrum

4- Air Nostrum

Iberia Havayollarının 1994 yılından beri aktif olan low-coast segmentli filosu. Toplamda 40 adet filo üyesi bulunan havayolu şirketinin her bir uçağı 100 ya da daha az yoldu kapasiteli. Skytrax puanlamasına göre 10 üzerinde 7.7 alan şirket, En iyi 10 havayolu şirketi listemizde 83. Sırada bulunuyor.

İspanyolca’nın « Nostrum » ; yani « çare » kelimesinden esinlenerek isimlendirilmiş bu havayolu nedendir bilinmez ama Birleşik Krallık topraklarına hiç uçak seferi planlamamış.

 

Gelelim listemizin ilk bölümünün son havayolu şirketine.

 

daha-once-adini-hic-duymadiginiz-en-iyi-10-havayolu-sirketi-1

Peach Airlines

5- Peach Havayolu

14 üyeli filosuyla toplamda 15 destinasyona uçuş gerçekleştiren bu havayolu şirketi, geçtiğimiz yaz gerçekleşen grev sebebiyle pilot bulamadığı için 2.000’den fazla seferisini iptal etmek zorunda kaldı. Listede 75. sırada bulunan havayolunun pilotlarının grev sebebi ise Doğu Çin’e inerken hava trafik kontrol noktasından verilen yanlış yönlendirmenin yolculara ve uçuş ekibine tehlike yaşatmış olmasıydı.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

Profil_foto_yorum
ismail aksu04 Ocak 2016 Pazartesi
Duyulmadık havayolu şirketleri başlıklı yazınızı okudum.Kore den japonyaya gidiş geliş uçuşu için Peach şirketini tavsiye edermisiniz? Sizde ilave bilgi var mı? Selamlar
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön