Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız En iyi Havayolu Şirketleri – 2
Havayolları

Daha Önce Adını Hiç Duymadığınız En iyi Havayolu Şirketleri – 2

daha-once-adini-hic-duymadiginiz-en-iyi-havayolu-sirketleri-2
Beste Eşerler
Beste Eşerler
19 Eylül 2015

Yazı dizimizin ilk bölümünde size daha once adını muhtemelen hiç duymadığınız en iyi havayolu şirketleri arasından 5 tanesini tanıtmıştık. Şimdi sıra son 5’te… İşte Skytrex raporuna göre ilk 100’e girmeyi başarmış; ama bir o kadar da kulağa yabancı gelen havayolu şirketleri.

 

airline-azul_tg

Azul Airlines

1- Azul Airlines

Güney Amerika’nın en büyük 4. şirketi Azul Airlines, en iyi havayolu şirketleri sıralamasında 63. sırada kendine yer bulmuş. Avrupa’da çoğu kişinin bu havayolunu daha once hiç duymamasının sebebi ise bu destinasyona herhangi bir uçuş bulunmuyor olması. Yine de yalnızca 6 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen 144 üyeli filosu oldukça takdire değer.

 

airline-copa_tg

Copa Airlines

2- Copa Airlines

Panama menşeili havayolu şirketi 1944 yılından beri var olmasına rağmen Amerika kıtasını henüz aşabilmiş değil. 1994 yılında gerçekleşen ve başarısızlıkla sonuçlanmış kaçırılma girişiminden başka bir olayı da olmayan Copa Airlines, en iyi havayolu şirketleri listesinde 57. sırada.

 

airline-porter_tg

Porter Airlines

3- Porter Airlines

55. sırada bulunan rakun maskotlu Kanadalı havayolu şirketi 2006 yılında kurulmuş. Uçaklarından çok Mr. Poter lakaplı rakun maskotuyla ilgi toplayan şirketin filo üyesi uçakları maksimum 75 yolcu kapasitesinde.

 

airline-silk_tg

SilkAir

4- SilkAir

En iyi havayolları sıralamasında 40. sıra Singapurlu SilkAir’e ait. 29 uçağıyla 45 destinasyona uçuş gerçekleştiren havayolu, aynı zamanda 1976 yılında kurulduğu için Singapur’un en eski 2. havayolu.

 

airline-dragon_tg

Dragon Airlines

5- Dragon Air

28. sırayla diğerleri arasında en iyi puanlamaya sahip havayolu 1985 yılında Çin’in Hong-Kong şehrinde kurulmuş. Skytrax raporuna göre bilinmeyene havayolları arasında en iyi olan Dragon Air, milyarder Swire ailesi tarafından satın alınmış.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön