Anasayfa » Güncel » Çin’den Başlayarak 4500 km Yürüyen Christoph’un Değişimine Tanık Olun!
Güncel

Çin’den Başlayarak 4500 km Yürüyen Christoph’un Değişimine Tanık Olun!

Çin'den başlayarak 4500 km Yürüyen Christoph'un Değişimine Tanık Olun!
Burcu KAYMAK
Burcu KAYMAK
19 Haziran 2015

Cristoph Rehage, Alman ve yürümeyi seviyor. Kelimenin tam anlamıyla. Öyle seviyor ki Çin’den başlayarak Almanya’ya yürüyerek gitmeye karar veriyor.

Cristoph, Alman ve yürümeyi seviyor. Kelimenin tam anlamıyla. Öyle seviyor ki Çin’den başlayarak Almanya’ya yürüyerek gitmeye karar veriyor.
Aslında tüm hikaye bir gün Chistoph’ın Paris’ten evine yürüyerek gitmesi ile başlıyor. ” Yürümek, aynı zamanda hem berbat hem de çok güzel bir his. Birden fark ettim ki yürümek benim yapmayı en çok sevdiğim şeylerden. Okumaktan, yüzmekten TV izlemekten ya da fotoğraf çekmekten daha çok sevdiğim bir şey”

Cristoph 26 yaş gününde Çin’den evi Almanya’ya yürümeye başlıyor. Bu uzun yürüyüş 9 Kasım 2o07’den Ekim 2008’e kadar sürüyor. Pekin’den Kazakistan sınırı Ürümçe’ye kadar tamı tamına 4500 km yol katediyor. Yürüyor yürüyor ve bu esnada sakalları da uzuyor. Yollarda geçen bir yılının ardından Kazakistan sınırında yürümeyi bırakarak ilk planını gerçekleştiremeden direkt evine gidiyor. “En uzun yol” adını verdiği bu videoyu düzenliyor.  Büyük ses getiren Christoph’ın yol halleri, internette yayınlamasından sonra birçok izleyiciye kısa zamanda ulaşıyor.

Christoph yürürken düşündüklerini soranlara şunu söylemiş ” Normal bir gün nasıl olursa öyleydi. Bazen düşünüyorsun bazen de düşünmüyorsun. Bazen pasaport, yolun tehlikeleri, ağrılar, akrabalar, sevdiklerin hakkında endişeleniyorsun. diğer zamanlarda da adımların ışık oluyor çöllerde şarkı söylüyorsun. Bazen sıkılıyorsun bazen de huzurlu hissediyorsun.”

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön