Anasayfa » Güncel » Geleneksel Çin Tıbbının Sağlık Turizme Açılımı
Güncel

Geleneksel Çin Tıbbının Sağlık Turizme Açılımı

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
23 Haziran 2017

Geleneksel Çin tıp sistemi artık sağlık turizmi kategorisinde erişilebiliyor olacak. Doğal tedavi yöntemleri daha fazla sayıda insana şifa dağıtacak.

Uygur, Han, Tibet, Moğol, Kırgız ve Kazak gibi etnik toplulukların sağladığı katkılarla şekillenen geleneksel Çin tıbbı modernize edildi. Yani doğal tedavi yöntemleri modern tıpla birleştirildi.

 

Çin Halk Cumhuriyeti’nin Sincan Uygur Özerk Bölgesi başkenti Urumçi’de bulunan devlet hastanesi dünyanın değişik ülkelerinden gelen hastalara tedavi konularında yardımcı olmakta.

Yeni gelen hastaların olası sağlık sorunları modern tıp yöntemleri ile öncelikle tespit edilmekte. Sonrasında ise doğadan faydalanılarak geleneksel Çin tedavisini uygulanmakta.

 

“Modern tıptan asla vazgeçmiyoruz”

Hastanenin Başhekimi Qingcai, hastalara geleneksel Çin tıbbını sunarak hastalıkların iyileşmesine daha fazla çözüm sunduklarını belirterek, ”Modern tıptan asla vazgeçmiyoruz. Bitkilerden elde ettiğimiz doğal ilaçları, hastanın durumuna bağlı olarak hazırlanan özel bileşimleri uyguluyoruz. Aynı zamanda akupunktur, hacamat ve bardak çekme gibi geleneksel yöntemleri hastaların türüne göre uyguluyoruz. Biz geleneksel yöntemlerin sonuçlarını hastalarımızda gözlemliyoruz. Hastaların ağrılarını en aza indirmeye çalışıyoruz. Şu ana kadar elde ettiğimiz sonuçlar doğru yolda olduğumuzu kanıtladı.” dedi.

 

Geleneksel Tıbbının Tedavi Alanları Nelerdir?

Romatizma, kanser, boyun ve bel ağrısı, kemik, mide, felç ve çeşitli cilt hastalıklarına karşı Çin tıp sistemi kullanılmaktadır.

Qingcai, Türkiye’den de hastaları bulunduğunu belirterek: “Hastanemiz hasta odaklı çalışıyor. İnsanoğlunun doğa ile ilişkisine önem veriyoruz. Gelecek hedefimiz bu doğanın verdiği şifayı daha fazla insana ulaştırmak. Hastanemize birçok ülkeden hasta geliyor. En fazla Orta Asya ülkelerinden ve Rusya’dan hasta kabul ediyoruz. Türkiye’den de hasta geliyor. Türkiye’den gelenler mide ve kemik hastalıklarını için geliyor. İnsanların tedavi etmek bizi mutlu ediyor.” dedi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön