Anasayfa » Güncel » Çevre Kirliliği Plajları Bu Hale Getirdi!
Güncel

Çevre Kirliliği Plajları Bu Hale Getirdi!

Çevre Kirliliği Plajları Bu Hale Getirdi!
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
27 Temmuz 2015

Çin’in doğu sahillerini, yosunlar kapladı. Bilim adamları bu görüntünün çevre kirliliği ve iklim değişiklikleri nedeniyle olduğunu belirtiyor.

Çevreye verdiği zararlarla daha önce de gündeme gelen Çin‘de ilginç bir olay yaşandı. Ülkenin doğu sahilindeki plajlar yemyeşil oldu. Denize girmek isteyenler adeta yosunlar arasında yüzüyor. Bu farklı görüntü başlangıçta şaşkınlık yaratsa da, denize girmek isteyenler yosunlara aldırmadan yüzmeye devam etti. Hatta çocukları ile birlikte can simidi ile eğlenenler bile var.

Çin’in Sarı Deniz kıyılarında her yıl meydana gelen bu olay, plajları yosun içinde bırakıyor. Uzmanlar, çevre kirliliğini olayın baş nedeni olarak gösteriyor. İklim değişiklikleri de nedenler arasında yer alıyor.

İnsan Sağlığına Zarar Verebilir

2007 yılından bu yana yosunlara teslim olan sahilleri temizlemek için dozerler ve birçok insan seferber oluyor. Mavi bir deniz ümidiyle plaja gidenler karşılarında yemyeşil bir ova buluyor.

Şaşkınlık yaratan görüntülere alışan tatilciler denize girmekten vazgeçmiyor. Ancak denizlerin ısınmasıyla, çevre kirliliği nedeniyle hızla çoğalan yosunların insan sağlığına zarar verebileceği de ihtimaller arasında yer alıyor.

İşte Çin’in doğu kıyılarındaki ilginç plajdan manzaralar…

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön