Anasayfa » Güncel » Çeşme’de 12 Ay Turizm Hayali Gerçek Oldu
Güncel

Çeşme’de 12 Ay Turizm Hayali Gerçek Oldu

Çeşme'de 12 Ay Turizm Hayali Gerçek Oldu
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
23 Haziran 2015

İzmirli işadamlarının kurduğu TETUSA, kente termal turizm tesisi kazandırma çalışmalarında mutlu sona ulaştı. 10 yıl önce 60 İzmirli ortaklığında kurulan TETUSA, termal turizm ihalesini kazandı. İzmir’de 12 ay boyunca turizm hayali gerçek olacak.

Bölge için termal turizm tesisi Sağlık Bakanlığı’ndan onay alınamaması nedeniyle yıllardır bekletiliyordu. Bakanlığın olumlu görüşünün ardından yapılan Çeşme’deki termal turizm ihalesini TETUSA (Termal Turizm Sağlık Merkezi A.Ş.) kazandı. İzmir’in turistik ilçesinde turizm 12 aya yayılacak.

40 Milyon Dolarlık Yatırım Yapılacak

TETUSA, 35 yıllığına kiraladığı yaklaşık 85 dönümlük araziye, 40 milyon dolarlık yatırım yapacak. Termal tesis içerisinde aquapark, estetik cerrahi, tedavi kür merkezi, yüzme havuzu, yaşlı bakım evi, otel ve kapsamlı spor alanları kurulacak. Projenin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.

TETUSA Yönetim Kurulu Başkanı ve Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkanı Veysi Öncel, ihaleye en yüksek teklifi verdiklerini ve artık yatırıma başlayacaklarını belirtirken, “Bu tesis Çeşme’nin özlem duyduğu 12 ay turizmin kapılarını aralayacak. Ölü sezon tarih olacak ve bölgeye yabancı turist çekilecek.” dedi.

Çeşme’de Emlak Fiyatları Katlanacak

Çeşme’nin emlak fiyatlarında en çok artış görülen ilçelerden biri olduğunu hatırlatan Öncel, İzmir-İstanbul ulaşımını 3.5 saate düşürecek yol çalışmalarının tamamlanmasıyla Çeşme’nin daha da değerleneceğini belirtirken, “Projeler aynı dönemde bitecek. Çeşme’deki emlak fiyatları fırlayacak.” dedi.

Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç ise, İzmir’in her türlü turizm için uygun olduğunu belirtirken, çalışmaların devam ettiğini ve 2018’e kadar örnek bir tesis ortaya çıkarılacağını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön