Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Castle In The Sky: Masal Gibi Bir Şatoda Konaklamak
Destinasyonlar

Castle In The Sky: Masal Gibi Bir Şatoda Konaklamak

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
16 Kasım 2018

İtalya’nın Abruzzo bölgesinde misafirlerini konaklama tecrübesinin ötesi masal diyarlarına taşıyan bir şato var. 114 USD gecelik konaklama fiyatıyla “Castle in the Sky”.

Roccascalegna köyünde bulunan şato, ortaçağlardan kalma yapısının renove edilmesiyle birlikte ile konaklama hizmetine sunuldu. Bölgenin Belediye Başkanı Domenico Giangiordano bu sıra dışı konaklama hizmetinin ilgili ziyaretçilerine çok cazip geleceğine inanıyor.

 

Şato denince akla her gelen detay gökyüzünde de olsa bu 700 metrekarelik surlarla çevrili yapıda mevcut. Zindanları, şapeli, sığınak ve kulesi ile misafirlerin kendilerini zaman konseptinde kaybedecekleri odaları..

Şatonun uğraklara heyecan katan en önemli özelliklerinden bir tanesi kayanın üzerinde yer alıyor olması. Konaklayan misafirlerine bu lokasyonu ve enfes manzarası eşliğinde gökyüzünde olma hissini sunabiliyor. Rönesans döneminde yaşayan efsane kral ve kraliçeler gibi hissetmek isteyenler için ideal.

 

Efsanesi olmayan şato olur mu peki?

Bir rivayete göre Castle in the Sky, başsız Baron Corvo’nun ruhu tarafından ele geçirilmiş durumda. Baron, yeni evli bir kadınla yaşadığı yasak aşkı sonucu öldürüldüğü günden beri şatonun gizemine gizem katmakla meşgul anlaşılan.

Şatonun işletmecisi Marcello Giangiordano, gelen misafirler arasında hayalet avcısı olduklarını iddia edenlerin de olduğunu belirtiyor. Hatta Baron Corvo’nun koşarken koridorlarda bağırdığını duyanlar bile olmuş.

Ne demişler, reklamın iyisi kötüsü olmazmış.

 

Meyve ağaçları, taş evleri, birkaç özel pansiyon ve restoranları ile Roccascalegna köyü de oldukça şirin bir yer.

Düğün organizatörlerinin de yakın zamanda dikkatlerini çekecek olan şato ve köy halkı, konsept etkinlikler için tercih listelerini zorlayacağa benziyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön