Anasayfa » Etkinlikler » Cappadox ile 18-21 Mayıs’ta “Dünyadan Çıkış Yolları” Arayın
Etkinlikler

Cappadox ile 18-21 Mayıs’ta “Dünyadan Çıkış Yolları” Arayın

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
13 Nisan 2017

Müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve Yoga Kapadokya’dan ilham alırsa … Cappadox Volkswagen ana sponsorluğunda Kapadokya’nın benzersiz ve özel doğasında 18 – 21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu sene üçüncüsü düzenlenecek olan Cappadox festivali klasik müzikten sürükleyici panellere, film gösterimlere, meditasyon, doğa yürüyüşleri ve bisiklet turlarına ev sahipliği yapıyor. “Dünyadan Çıkış Yolları” teması dahilinde düzenlenmekte olan bu yılki etkinlikler kapsamında siz de özel Cappadox programınızı oluşturabilirsiniz.

Tam 4 gün boyunca sürecek olan festival bu sene seçtiği teması ile henüz var olmayan, görünür olmayan, ama gelmekte olan dünyayı hayal edecek kadar cesur olmaya çağırıyor.

“Dünyadan Çıkış Yolları” Teması

Cappadox festivalinin bu yılki teması yazar, şair ve sanatçı Sami Baydar’ın 1990 tarihli aynı başlıklı kitabından bir alıntı. Baydar “Dünyadan çıkış yollarını yalnızca odalara kapatılan çocuklar bilir” demekte. Sanat sınırları aşmada en büyük anahtarlardan biri olarak tanımlanarak fiziksel kısıtlamanın olduğu yerlerde eylemlerin yetersiz kalmaması için yeni bir dünya kurmayı öngörür.

Bu bağlamda Cappadox 2017 festivaline davet edilen sanatçılar da Fulya Erdemci ve Kevser Güler’in üstlendiği çağdaş sanat program çerçevesinde “dünyayı yeniden kurmanın” yollarını araştıracak.

Yerel ve uluslararası iş birlikleriyle gerçekleşen programında, katılımcılar Kapadokya coğrafyası, kültürü, renkleri, sesleri ve dokularıyla buluşacak.

Gastronomide Üç Farklı Deneyim

Piknikler ile yöresel düğünlere katılırcasına dev kazanlarda pişen yemekler tadılacak. Ayrıca Gurme Tadımlar ve Doğada Açık Ateşte modern yöntemlerle pişen lezzetler hem karınları hem de ruhları doyuracak.

 

Özgün deneyimleri kaçırmamak adına 18-21 Mayıs programda !

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön