Anasayfa » Güncel » Dur Yolcu ! Çanakkale Zaferi 104 Yaşında
Güncel

Dur Yolcu ! Çanakkale Zaferi 104 Yaşında

Nice zaferleri birlikte göğüslenen güçlüklerle yaşamış bir vatanda yaşadığımızı daha içten duygularla anımsadığımız bu günde Çanakkale’ye gidelim istedik. Çanakkale bu sene zaferinin 104’üncü yıldönümünü gelen on binlerce ziyaretçisi ile birlikte kutlayacak, şehitlerimizi anacak.

 

Kale Grubu’ndan 18 Mart’a özel video

“Yüreğimizden Gelen Bu Ses, Geçilmeyen Topraklardan Bir Nefes” 

https://youtu.be/cwj90MeXcTY

Kale Grubu’nun “Geçilmeyen toprakların sesi…” başlığı ve “Geçilmez Ol” etiketiyle paylaştığı reklam filminde, Çanakkale Türküsü’nün piyano, viyolonsel ve keman gibi enstrümanlarla icra edilen farklı bir yorumuna yer veriliyor.

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi bu yıl 104’üncü kez kutlanıyor

Çanakkale ruhunu yaşamak ve yaşatabilmek için özellikle de yarımadada bugünü karşılamak isteyenler kentin tüm otellerini doldurmuş durumda.

Anma günü vesilesiyle gelen ziyaretçiler Abide, 57.Alay şehitliği, Conk Bayırı, Şahindere Şehitliği, Mesudiye Tabyası gibi tarihi mekânları gezebilecek. Bunun yanı sıra da Troya müzesini de ziyaret etme şansı bulacak.

Kentin belirli noktaları, Türk Bayrakları ve Atatürk Posterleri ile donatıldı. 

Anma günü ve Zafer Kutlamasına özel yapılan çalışmalar kapsamında, kentin en işlek caddesi olan Demircioğlu Caddesi, Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile dolduruldu. Demircioğlu Caddesi’nin yanı sıra kordon boyu da komple Türk Bayrakları ile donatıldı.

İstanbul’da boğaz geçişi yapan donanma, Mavi Vatan Tatbikatının sona ermesinin ardından Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde de Çanakkale Boğazı’ndan geçiş yapacak. Donanma güçleri, geçiş sırasında şehitleri deniz selamıyla selamlayacak.

Biz de bu vesileyle 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferini kutluyor aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz.

Yaşamaz ölümü göze almayan.
Zafer, göz yummadan koşana gider.
Bayrağa kanının alı çalmayan,
Gözyaşı boşana boşana 

Faruk Nafız Çamlıbel

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön