Anasayfa » Güncel » Siyahın Keyfiyle Sanatı Buluşturan Caffé Nero
Güncel

Siyahın Keyfiyle Sanatı Buluşturan Caffé Nero

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
11 Mayıs 2016

Kültürümüzün kahveye verdiği önemi anlatmak için sanırım “hatırına kırk yıl verildiğini” belirtmek yeterli olacak. Bu gerçeğin kıymetini bilerek kahveyi sanatla buluşturan bir marka “Caffé Nero”.

 

shutterstock_164285141 (1)

İsmini İtalyancanın siyahından alsa da kafeler zinciri aslında İngiltere merkezli. 1997 yılında Gerry Ford tarafından kurulmuş olup, şu anda İngiltere, İrlanda, Polonya, Kıbrıs, Arap Emirlikleri, Amerika ve Türkiye’de olmak üzere mağaza sayısı 700’leri aşan geniş bir aileler.

 

175

 

Aile olma bilincine ağırladıkları müşterilerini de kattıkları için misyonlarını başka hiçbir kelime ile ifade edemezsiniz.

Hizmette mükemmel olma bilincini en taze malzemeler ile harmanlayınca da ortaya sıcacık bir atmosfer çıkmış.

 

drinks

 

Ancak ziyaretlerine gittiğiniz ve ikramlarını tattığınız her Caffé Nero size ayrı bir hikaye anlatmakta. Çünkü amaçları gereği kahve keyfi bulundukları coğrafyayı yansıtmalı ve mahallesinden tutun da her konsepte ayak uydurmalı.

Her ne kadar markanın temelinde kahve bulunsa da olumlu hayat bakışlarının olmazsa olmaz temel parçası olan ekibin İtalyan Şefi Ursula Ferrigno yiyecek çeşitliliği ve her güne yeni ürün anlayışıyla yaklaşımı oldukça önemli.

337

Kahveleri “to go” olsa da bir defa değil, sürekli onları ziyaret edip, keyiflerini bazen oturup sıcak sohbetleri ile bazen de koşuşturma sürecinde verdikleri kısacık ara ile renklendiren simalar onları mutlu etmekte. Çünkü kapıdan giren her yeni misafirleri ile bir bağ kurmaktalar.

Ekip, baştan bu hizmete gönül vermiş kişilerden seçilse de yeni eğitimler ile de kendini sürekli geliştirmekte. Bağımsız araştırma şirketi Allegra Strategies tarafından “İngiltere’nin en iyi kahve şirketi” seçilen marka, ana hammaddeleri olan kahveyi alırken standartlarını yüksek tutarak tedarikçisini de bu ailenin içine katmakta.

238

Sunulan yiyecek ve içecekleri sağlığa faydası açısından da sürekli inceleyip, bu konudaki yenilikleri takip eden Caffé Nero İstanbul, İstanbul AVM ve Havalimanları, Ankara, İzmir ve Yalova dahil olmak üzere birçok mağazanın yanısıra 6 adet İDO hızlı feribotunda da Nero Express Hizmetleri ile bizlerle.

Keyfiniz bol olsun !

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön