Anasayfa » Etkinlikler » Cadılar Bayramını Kont Drakula’nın Şatosunda Geçirmek?
Etkinlikler

Cadılar Bayramını Kont Drakula’nın Şatosunda Geçirmek?

Airbnb internet sitesi bir seyahat programlama platformu olarak yeni nesil konaklama imkânı sunmakta. Şimdi ise yaklaşmakta olan Cadılar Bayramı sebebiyle iki şanslı site kullanıcısının sahip olabileceği Romanya’da bulunan Kont Drakula şatosunda bir gece geçirme ödüllü bir yarışma başlattı.

shutterstock_153673181

Bran Castle isimli şatoyu efsanevi vampiri takip edip, romanlarını okuyanlar ve filmlerini izleyenler hatırlayacaktır. Kont Drakula’nın şatosu Transilvanya denince akla ilk gelen yerlerden biri. Kont’un kalesi, yani Bran Kalesi Braşov’a 45 dakika, Bükreş’e ise 2,5 saat mesafede bulunmakta. Bulunduğu kasabanın ambiyansı da tamamen romandan etkilenilerek oluşturulmuş.

shutterstock_357667514

Yaşam boyu bir defa sahip olunabilecek bir imkân ile Airbnb sitesinin başlattığı yarışmayı kazananlar Drakula karakterinin yaratıldığı şatoda bir gece geçirebilecek ve onlara Drakula romanının yazarı İrlandalı Bram Stoker’in büyük yeğeni, vampir uzmanı Dacre Stoker de ev sahipliği yapıyor olacak.

shutterstock_330290981

Bu sayede Transilvanya’ya ait en ürkütücü hikayeleri dinleyerek şatoda konaklama yapabilecek olan şanslı kazananlar arzu ettikleri 57 odayı gezebilecek ve oralarda vakit geçirebilecek. Ancak, yarışma heyecanı burada bitmiyor tabii.

Konaklayacak olanlar birinci kattaki gizli geçidi bulmak için çaba sarf edip, büyük yemek odasına ulaşmayı hedefleyecek.

dracula-02

Ulaştıkları takdirde aynen romanda tarif edildiği üzere hazırlanmış bir akşam yemeği servis edilmeyi bekliyor olacak. Belki konaklamanın şatoda olmasının yanısıra en ürkütücü kısmı ise yine romandaki gibi tabut içerisinde uyunacak olması.

dracula-03

Şatoda bulunurken uyulması gereken ve klişeleri hatırlatan kurallar da var elbette, bunlar;

Sarımsak ve sarımsak kokusu ihtiva eden maddeler bulundurmamak,

Gümüş takılar ile şatoya gelmemek,

Haç şeklini alacak işaretler yapmamak, yanında şekli anımsatacak eşya bulundurmamak,

Şato kulesinde ikamet eden yarasalara dikkat etmek,

Gün doğumundan önce bütün perdeleri kapatmak, gibi.

Tüm bu heyecanı cadılar bayramı gecesi tatmak için yapılması gereken 26 Ekim 2016 tarihinden önce airbnb.com sitesinden başvurmak. Hadi rast gele..

 shutterstock_316781204

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön