Anasayfa » Güncel » Bursa’daki “Sevgi Yolu” Turistlerin İlgi Odağı Oldu
Güncel

Bursa’daki “Sevgi Yolu” Turistlerin İlgi Odağı Oldu

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
16 Aralık 2016

Bursa Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı düzenlemeyle gökkuşağı renklerine boyanan Sevgi Yolu yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çekiyor.

“Hayatı sevgiye göre dizayn ediyoruz” Bu sözler Bursa Nilifer Belediye Başkanı’na ait.  ettiklerini Revize ettirdiği yolu gök kuşağı renklerine boyatıp “Sevgi Yolu” adını veren Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey “Sevgi herkes için en değerli his. Biz de belediye olarak hayatı sevgiye göre dizayn ediyoruz” ifadeleriyle tasarlanan özel yol hakkında bilgi verdi.

Nilüfer ilçesindeki Sevgi Yolu rengarenk oldu

Nilüfer Belediyesi’nin yaptığı düzenlemeyle gökkuşağı renklerine boyanan Sevgi Yolu yerli ve yabancı turistlerin de ilgisini çekiyor. Kemal Coşkunöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi önünden Nilüfer Belediyesi Halk Evi ile Cumhuriyet Meydanı’na uzanan 100 metrelik yürüyüş yolu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından revize edildi. Yapılan düzenlemelerin ardından ‘Sevgi Yolu’ adı verilen yürüyüş yolu, gökkuşağı renklerinin yanı sıra Nilüfer Belediyesi’ne ait turkuaz ve Bursaspor’un renkleri yeşil ve beyaz ile boyandı.

Kırmızı, turuncu, sarı, yeşil, mavi ve eflatun renklerinin hakim olduğu yolda manolya ağaçları ve çimlendirmelerle birlikte yapılan ışıklandırma ise Nilüfer halkına ayrı bir güzellik sunuyor. Sevginin herkes için en değerli his olduğunu ifade eden Başkan Bozbey: “Bütün renkler dünyanın ne kadar güzel ve yaşanılası bir yer olduğunu gösteriyor. Bu renklerle biz beraberiz ve bütünüz. Bu yolu yapacağımız farklı uygulamalarla daha da güzelleştireceğiz. Ağaçlandırma çalışmalarıyla burası Bursa’da çok konuşulan bir yol olacak” şeklinde konuştu.

Sevgi Yolu’nda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de öğle arasında buluştuğu eşi Seden Bozbey ile yürüyüşler gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön