Anasayfa » Güncel » Bursa’da Dev Sağlık Şehri Kurulacak!
Güncel

Bursa’da Dev Sağlık Şehri Kurulacak!

Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
14 Nisan 2015

Bursa İnşaat Fuarı’na katılan Suudi Prens Saud Bin Abdulaziz Bin Mohammed Al Faisal Al Saud, BTSO’nun 16 makro projesinden biri olan, Bursa’da yaklaşık 1,5 milyar dolarlık Sağlık Serbest Bölgesi için ilk adımı attı.

BTSO Başkanı İbrahim Burkay, düzenlenen fuarla ilgili yaptığı açıklamada: “Fuara bu sene ilk kez gayrimenkul bölümünü ekledik ve özellikle Arap yatırımcılardan büyük ilgi gördük” dedi.

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü ise yaptığı konuşmada, “Bursa İnşaat Fuarı hedefinin üstüne çıktı. Fuara, 32 ülkeden yaklaşık 53 bin ziyaretçi geldi.” diye konuştu.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ile TÜYAP işbirliğinde İnşaat Müteahhitleri Sanayicileri ve İşadamları Derneği (İMSİAD) destekleriyle düzenlenen Bursa İnşaat Fuarı, özellikle Arap ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü. Bursa ve çevresinde yapımı devam eden pek çok lüks konuta ilgi gösteren Suudi Arabistan, Bahreyn, Kuveyt, Katar gibi ülkelerden gelen Arap yatırımcılar, hem mevcut projelere ilgi gösterdi hem de yeni yatırımlar için arazi arayışına girdi.

Bursa İnşaat Fuarı

Bursa İnşaat Fuarı

Suudi Arabistan Prensi’nden Bursa’ya Milyon Dolarlık Yatırım

Fuarı takip etmek için kente gelen Suudi Arabistan Prensi Al Saud, Bursa’da yaklaşık 1,5 milyar dolarlık Sağlık Serbest Bölgesi yatırımı için yetkililerle görüştü ve uygun araziler konusunda bilgilendirildi. Kentte büyük heyecan yaratan ve BTSO’nun 16 makro projesinden biri olan yatırım gerçekleştirildiği takdirde, yaklaşık 500 bin metrekare alanda her türlü sağlık hizmetinin ve eğitiminin verileceği dev bir şehir kurulacak.

Projeyle ve fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Prens Al Saud, “Burada yatırım yapmayı düşünüyoruz. Kurmayı planladığımız sağlık şehrinde Türkiye ve dünyadan insanlar hem tedavi olacak hem de bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacaklar.”dedi.

 

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön