Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Buradan Çıkamayacaksınız: Dünyanın En Güzel 5 Kitapçısı
Destinasyonlar

Buradan Çıkamayacaksınız: Dünyanın En Güzel 5 Kitapçısı

Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
25 Eylül 2015

Tatile çıkarken hazırladığınız bavulunuza kaç kitap alıyorsunuz? Eminiz ki yolculukta okumanın keyfini sürerken, kitaplarınızı bitirip dönüyorsunuz evinize. İşte bu kitapçılar tam size göre. Girdiğinizde asla çıkamayacağınız ‘Dünyanın En Güzel 5 Kitapçısı’nı öyle çok seveceksiniz ki, artık seyahatte okumak için aldığınız kitaplara yenilerini ekleyeceksiniz.

Seyahatlerinizde kitap okumayı sever misiniz? Yolculukların en keyifli anı değil mi sizce de? Aslında iyi bir okursanız, seyahatlerinizde farklı kitaplar da dikkatinizi çekiyordur elbet. Gittiğiniz ülkenin kültürünü yansıtan kitaplar heyecan verecek size. Aman diyelim kitaplarınızı gittiğiniz yerde unutmayın. Hatta onlara yenilerini ekleyin. Gittiğiniz yerlerden yeni kitaplar bakmanın tadını çıkarmaya ne dersiniz?

İşte Asla Çıkmak İstemeyeceğiniz Dünyanın En Güzel 5 Kitapçısı

1)Livraria Lello &Irmao / Portekiz

Eğer bir Harry Potter hayranıysanız, bu kitapçıyla aslında tanıdıksınız. Birbirinden güzel birçok kitapçıya ve kütüphaneye sahip olan Portekiz’de okurları heyecanlandıracak pek çok kitapçı var. İyi bir okursanız Portekiz’e ve ülkenin ünlü kitapçılarına mutlaka uğrayın.

livraria_lello_irmao_porto_tg

Livraria Lello &Irmao

2)Libreria Acqua Alta / İtalya

Düşünsenize İtalya’dasınız… Doğal güzellikleri, sanatı ve mimarisi ile ünlü Venedik’te gondol ile romantik bir yolculuk yapmayı hayal ettiğiniz sırada o gondolların içinde kitaplar bulunan bir kitapçı ile karşılaşıyorsunuz. İşte Libreria Acqua Alta’da bu sürpriz ile karşılaşabilirsiniz. Kürekli bir teknede, gondolda hatta küvet içinde bile kitaplar bulacaksınız. Gezmeye doyamayacaksınız.

libreria_Acqua_italy

Libreria Acqua Alta

3)Libreria El Ateneo Grand Splendid /Arjantin

Mimari yapısıyla dikkat geçen bu kitapçının tarihi 1920’lere dayanıyor. O tarihlerden bu yana sinema salonundan bozma bir kitapçı haline getirildi. Çok görkemli olmamış mı? İşte girip çıkamayacağınız bir kitapçı daha… Üstelik bu kitapçı her yıl bir milyondan fazla ziyaretçi ağırlıyor.

el_ateneo_grand_tg

Libreria El Ateneo Grand Splendid

4) Polare Maastricht / Hollanda

Hollanda’ya gittiğinizde de karşılayacağınız görkemli kitapçılar var elbette. Hem de bu kitapçı, 700 yaşındaki bir Katolik kilisesinden dönüştürülmüş. Daha görkemli bir kitapçıyı hayal edebilir miydiniz?

Üç katlı bu kitapçı dükkanı, merdivenleri, asansörleri ve yürüyüş yolları ile dikkat çekiyor.

polare_maastricht_tg

Polare Maastricht

5)Ler Devagar / Portekiz

Portekiz’de çok fazla kitapçıya rastlayacağınızı söylemiştik. İşte bunlardan biri daha. Özel kitap koleksiyonlarını da bulabileceğiniz bu kitapçının binası, aslında 1864 yılında inşa edildi. Fakat o tarihlerde bu binada tekstil işi yapılıyordu.

Lizbon’u gezerken Ler Devagar’a uğramayı unutmayın.

ler_devagar_portekiz

Ler Devagar

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön