Anasayfa » Güncel » Bugüne Kadar Gördüğünüz En ‘Cool’ Pasaport: Yarış Başlasın!
Güncel

Bugüne Kadar Gördüğünüz En ‘Cool’ Pasaport: Yarış Başlasın!

bugune-kadar-gordugunuz-en-cool-pasaport-yaris-baslasin
Beste Eşerler
Beste Eşerler
17 Aralık 2015

 

Sizin pasaport tasarımınız nasıl? Tabi, konuya işlevsel açıdan yaklaşacak olursak işimizi gördüğü sürece tasarımın pek de bir önemi kalmıyor değil mi? Yine de bazı ülkeler için bu durum tamamen bir imaj yarışı ve bu ülkeler, en iyi pasaport tasarımı için tüm yaratıcılıklarını otaya koymaya hazır. Bu kez de Norveç, tasarımda yaratıcılık konusunda sınırları zorlamaya hazırlanıyor gibi duruyor. İşte Norveç’in yakında çıkacak yeni nesil pasaport tasarımı…

Renkli ve stil sahibi; yeni nesil Norveç pasaport tasarımı –tabi, renkler vatandaş, göçmen ve diplomatik aktör olarak değişiyor- İskandinav bölgesinde yeni bir akım başlatacak gibi dururken, görece daha sıkıcı olan Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri –ve başka ülkeler- pasaport tasarımlarının yanında Norveç manzarası ve doğal güzelliklerine gönderme yapılarak tasarlanan bu yeni nesil pasaportlar turistler arasında da oldukça fazla ilgi çekiyor. Bununla da kalmayıp UV ışınları altında renk değiştirerek gece görüntüsüne bürünüyorlar.

 

“Doğa, Norveç kültürünün ve geleneklerinin en önemli öğelerinden biri; hatta o kadar önemli ki ülkenin karakterini belirlediği kadar pasaportların karakterlerini de belirliyor…” – Neue Desing Studio (pasaport tasarımını yapan atölye)

bugune-kadar-gordugunuz-en-cool-pasaport-yaris-baslasin2_tg

Normal Işık Altında

bugune-kadar-gordugunuz-en-cool-pasaport-yaris-baslasin3_tg

UV Işığı Altında

Bu yeni pasaportlar her ne kadar henüz dağıtıma geçilmemişse de vatandaşlar yeni pasaportlarına kavuşmak için oldukça heyecanlı. En geç bir yıl içinde piyasaya sürülecek ve sıkıcı tasarımların yerini alacak bu rengarenk pasaportlarla Norveçliler için seyahat etmek şüphesiz hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı.

Bonus

Hazır konu İskandinav tasarımlarından açılmışken, Finlanda’ya ait bu pasaport tasarımına da mutlaka göz atın! İskandinavya bu konuda sınır tanımıyor demiştik…

ETİKETLER :
İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum
POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER