Anasayfa » Güncel » Bu Yaz En Çok Hangi Bölgelere Seyahat Ettik?
Güncel

Bu Yaz En Çok Hangi Bölgelere Seyahat Ettik?

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
14 Eylül 2017

Yazın son demlerinin keyfini sürerken tatil planları da hala devam ediyor. Peki geçtiğimiz 3 ayda en çok nerelere uçtuk dersiniz? Uçak bileti satış sitesi Enuygun.com, 2017 yazının uçuş seyahat tercihlerini açıkladı.

Eylül ayının girmesiyle koca bir yaz mevsimini daha arkamızda bıraktık. Ancak neyse ki yazdan kalma günler kendini göstermeye devam ediyor. Peki geride bıraktığımız 3 aylık yaz dönenimde en çok hangi bölgelere uçtuk, tahmininiz var mı? Uygun fiyatlarla her ay 300.000’in üzerinde uçak bileti satışı gerçekleştiren ve aylık 15 milyon ziyaretçi sayısına sahip olan Enuygun.com, kullanıcılarının yaz aylarındaki seyahat tercihlerini analiz etti. Buna göre henüz güneşinden faydalandığımız yaz mevsimi boyunca uçak seyahati için, daha çok uzun hafta sonu tatillerini tercih ettik. En çok Perşembe, Pazartesi, Pazar günleri uçtuk.

İlgili resim

Yazın gözdesi rotası yurt içinde İzmir, yurtdışı seyahatlerinde ise en fazla Bakü, Odessa, Amsterdam, Kişinev, Erbil, Stuttgart ve Düsseldorf oldu.

Tek Yön, Tek Kişi, Son Gün…

2017 yazı boyunca genellikle tek yön biletler tercih edilirken, bilet satışları da çoğunlukla tek kişiye yapıldı. Bilet alımları ise yüksek oranda seyahatten 1 gün önce gerçekleştirildi. Tek yöne bilet alanların oranı %78, yalnız seyahat edenlerin oranı  %71,5 ve seyahate 1 gün kala bilet alanların oranı ise %14 olarak saptandı.

En çok Kurban Bayramı’nda uçtuk…

Bu yazın favori tatil zamanı, idari izinle 10 güne çıkartılan Kurban Bayramı dönemi oldu. En fazla uçuş 25-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirildi. Yazın keyfini kısa tatillerle değerlendirmek isteyenler ise uzun hafta sonu tatillerini tercih etti. Yapılan analizde ayrıca Perşembe- Pazartesi günleri arasında uçuş yoğunluğunun arttığı belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön