Anasayfa » Seyahat Sektorü » Havayolları » Bu Havalimanından İsviçre, Fransa ve Almanya’ya Çıkabilirsiniz
Havayolları

Bu Havalimanından İsviçre, Fransa ve Almanya’ya Çıkabilirsiniz

İsviçre’nin en büyük kentlerinden biri olan Basel, iki ülke ile sınırı olan bir kent. İsviçre, Fransa ve Almanya üçgeninde bulunan bu şehrin havalimanı da bir o kadar ilginç. Çünkü Basel-Mulhouse Havalimanı’ndan üç ülkeye de çıkabiliyorsunuz.

İndiğiniz havalimanının sizce kaç ülkeye çıkışı olabilir? Son anda vazgeçtiniz ve bir diğer ülkeye gitmek istediniz. Eğer Schengen vizeniz varsa, bu elbette mümkün.

Yolculuğunuzun sonunda karşınıza üç seçenek birden çıkacak. Schengen vizesi ile o an hangisini isterseniz, o ülkeye giriş yapabilirsiniz.

Sizleri üç Avrupa ülkesinin üç sınır kentine hizmet veren Basel- Mulhouse Havalimanı ile tanıştırıyoruz. Böyle özel bir konumda bulunan bu havalimanı üç ülke vatandaşlarının kullandığı ortak bir nokta.

Avrupa’nın göbeğinde, farklı ülkeleri bir araya getirmesi ile dikkat çeken ve haliyle ulaşımı da kolaylaştıran bu havalimanına indiğinizde, Fransa’nın Mulhouse şehrine ve Almanya’nın Freiburg şehrine geçebildiğiniz gibi İsviçre’nin Basel kentine de çıkabiliyorsunuz. Basel-Mulhouse Havalimanı, üç ülkeye çıkmak için tek bir havalimanını kullanabilmeyi mümkün kılıyor.

Birbirine çok yakın mesafelerde bulunan bu üç ülkenin üç şehri tek bir havalimanını ortak kullanıyor. Havalimanında da anonslar bu dillere göre sık sık yapılıyor. Havalimanındaki her şey o kadar ‘ortak’ ki, bir bar bile farklı çıkışlara bakabiliyor. Hatta bu barın iki ayrı çıkışından aldığınız ürünler iki farklı kurdan satılıyor.

Fransa, Almanya ve İsviçre’nin ortak kullandığı ve üç farklı çıkışı olan bu havalimanı aslında Fransa toprakları içinde. Ancak üç sınır kentinden en çok Basel’e yakın.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön