Anasayfa » Güncel » Bu Duraklama Başka: Türk Hava Yolları ile İstanbul’da Stopover
Güncel

Bu Duraklama Başka: Türk Hava Yolları ile İstanbul’da Stopover

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
13 Aralık 2016

İki kıtayı birleştirip, muhteşem denizi ile de birbirinden ayıran İstanbul, dünyanın en muazzam şehirlerinden biri. Modern batı ila geleneksel doğunun harmanlandığı şehir her mozaikten insana rastlayabileceğiniz bir nevi kültür başkentidir.

shutterstock_533441788

 

Artık seyahatlerinizde tarih ve saatlerinizi iyi planlayarak Türk Hava Yolları’nın başlattığı “İstanbul Stopover” imkânı ile bu olağanüstü keşiften siz de faydalanın.

 

shutterstock_528914164

 

Stopover Nedir?

Bağlantılı uçak seyahatleri esnasında 24 saati geçen duraklamalara Stopover denmekte.

Diyelim ki Frankfurt – İstanbul – Bangkok seferini gerçekleştirecek olan bir uçuşta biletiniz var, ancak İstanbul havalimanında bir süre duraklamak yerine süreyi 24 saate çıkarıp, kıtaları birleştiren tarihi İstanbul’u keşfetmek istiyorsunuz. O halde İstanbul Stopover tam size göre.

 

shutterstock_531908437

 

Stopover yapabilmek için nelere dikkat etmelisiniz?

Türk Hava Yolları’nın sitesinden, mobil uygulama, satış ofisi ya da seyahat acentesinden bilet satın alırken uçuş tarihlerinizi İstanbul’da duraklama yapabilecek şekilde planlayın ve aşağıda belirtilen hususlara dikkat edin:

  • Web sitesi üzerinden bilet alırken bilet tipi “çoklu uçuş” olarak seçilir. Gidiş-dönüş seyahati seçmeniz durumunda sistem en kısa süreli uçuşları bir araya getirir ve seyahatinizde stopover imkânından faydalanamazsınız.
  • Daha önce almış olduğunuz biletinizle de stopover imkânından yararlanabilirsiniz. Ücret kurallarında geçerli olan değişiklik bedelini ve gerekiyorsa ücret sınıfı farkını ödeyerek bu imkândan siz de faydalanabilirsiniz.
  • Sistemdeki tüm ücretler İstanbul’da bir kez stopover yapma imkânı sunar. Bazı promosyon sınıfları bu uygulamanın dışındadır.
  • Türk vatandaşı değilseniz, vatandaşı olduğunuz ülkenin Türkiye ile ilgili vize uygulamasını uçuştan önce kontrol etmeniz gerekir.

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön