Anasayfa » Girisimler » Booking.com’dan Sürpriz Ortaklık
Girisimler

Booking.com’dan Sürpriz Ortaklık

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
20 Temmuz 2018

Bünyesinde Booking.com, agoda.com, KAYAK, priceline, Rentalcars.com ve OpenTable gibi markaları bulunduran Booking Holdings; Çin’in lider turizm şirketi DiDi ile 500 milyon dolarlık yatırım yapacağını duyurdu.

Amerika’nın dünyaca ünlü lider otel rezervasyon sitesi Booking.com, Çin’in önde gelen turizm şirketi Didi Chuxing ile 17 Temmuz günü imzalanan bir anlaşma ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Ortaklık kapsamında DiDi ve Booking Holdings, dünya çapında daha kapsamlı, kişiselleştirilmiş seyahat deneyimleri, teknolojik yetenekleri ve yerel işletme uzmanlıklarıyla birleştirerek daha da etkinleştirecekler. Ortaklık ile birlikte, Booking Holdings’in markaları DiDi tarafından desteklenen uygulamalar aracılığıyla isteğe bağlı araç hizmeti sunacak. DiDi müşterileri Booking.com’un veya agoda’nın üzerinden otel rezervasyonu yapma seçeneğine kavuşacak.

didi booking ile ilgili görsel sonucu

Booking Holdings, bünyesindeki markalarla 220’yi aşkın ülkede hizmet veriyor. Çinli DiDi ise 550 milyondan fazla kullanıcıya yönelik mobil uygulama tabanlı bir dizi ulaşım hizmeti sunuyor. Şirket Çin’in yanı sıra, Güney Amerika, Avustralya ve Japonya pazarlarındaki akıllı ulaşım çözümlerini sürekli yeniliyor. Booking Holdings DiDi ile gerçekleştirdiği stratejik ortaklıkla, dünyanın en büyük online seyahat platformu ve dünyanın en büyük mobil platformunun kişiye özel seyahat çözümlerinin geliştirmeyi hedefliyor.

didi booking ile ilgili görsel sonucu

Sektöründe Çin piyasasının yüzde 90’ını kontrol eden Didi, dünya üzerinde ise toplam 550 milyon kullanıcısı olduğunu belirtiyor.

Yatırım ile birlikte platformların entegre bir şekilde çalışacaklar. Partnerlik anlaşması ile birlikte Didi kullanıcıları, Booking.com üzerinden entegre bir şekilde otel rezervasyonlarını yapabilecek. Yapılan bu yatırımın Booking.com’un Çin pazarına girme konusunda yaptığı en önemli hamlelerden birini gerçekleştirmiş oldu.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön