Anasayfa » Güncel » İlk Boeing 787-10 Model Uçak, Singapur Havayolları’na Teslim Edildi
Güncel

İlk Boeing 787-10 Model Uçak, Singapur Havayolları’na Teslim Edildi

Singapur Havayolları geçtiğimiz hafta başında ilk 787-10 model uçağı Boeing firmasından teslim aldı. Yolcularının keyfine keyif katmak üzere …

Havayolu CEO’su Goh Choon Phong, bir etkinlik vesilesiyle katıldığı toplulukta yeni uçaklarının tanıtımını da yaptı. “İlk 787-10 model uçağın teslimatı modern filomuza renk kattı ve Boeing firması ile mevcut işbirliğimizde yeni bir sayfa açtı” şeklinde memnuniyetlerini özetledi.

 

Uçak, Boeing firmasının 787 Dreamliner modelleri içerisinde 224 fitlik uzunluğu ile EN uzun olma özelliğini taşıyor. Yaklaşık 70 metre. Aynı zamanda yakıt bakımından da oldukça tasarruflu.

Uçak, 36’sı business ve 301’i ekonomi sınıfında olmak üzere toplam 337 yolcu taşıma kapasitesine sahip.

Kabin içi eğlence sistemi ve yolculuk konforu bakımından da oldukça iddialı. Boeing 787-10 model uçağın elektronik özelliği sayesinde camların ışık alma oranı kısılabiliyor. Ayrıca kabin içi temiz hava akımı sirkülasyonu da mevcut diğer modellere oranla daha sağlıklı ve oldukça sessiz.

Business sınıfı koltukların tamamı yatak şeklini alabiliyor, ayrıca tüm koltuk başlıkları altı değişik şekil alarak yolculuk boyunca en uygun rahatlığa göre ayarlanabiliyor.

myKrisWorld in-flight entertainment

myKrisWorld kabin içi eğlence sistemi ise yolcuların kullanımına sunulmuş durumda. Bu yeni sistem yolcuların önceki tercihlerini hatırlaması ile ön plana çıkıyor. Hatta öyle ki yolcular yarım bıraktıkları filmleri bir sonraki uçuşlarında bilgileri ile giriş yaparak, devam izleyebiliyorlar.

Singapur Havayolları bahsekonu yeni model uçaktan 49 adet daha sipariş etmiş durumda. Havayolu, 8 saatlik uçuşlarında olmak üzere Mayıs 2018 itibariyle uçağı yolcu deneyimine sunmaya hazırlanıyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön