Anasayfa » Etkinlikler » Bodrum’da Herkes İyilik İçin Koştu
Etkinlikler

Bodrum’da Herkes İyilik İçin Koştu

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
30 Nisan 2018

Bodrum sokaklarını festivale dönüştüren Global Run Bodrum, bu yıl beşinci defa koşuldu. Geçtiğimiz hafta sonu birbirinden güzel etkinlikler ile Bodrum rengârenkti.

Global Run Bodrum, Türkiye’de Global Yatırım Holding tarafından üstlenilen ve dünyada Global Ports Holding’in işlettiği limanlardan biri olan Bodrum Yolcu Limanın da gerçekleştiriliyor.

Hemen her sene nisan ayının son haftasına denk getirilen organizasyona tecrübeli ya da tecrübesiz fark etmeksizin birçok koşucu katılıyor.

Bodrum Koşusu Eşittir Sezon Açılışı

Türkiye’nin en önemli turizm beldelerinden biri olan Bodrum’da nisan ayı başka güzel. Henüz kalabalıklaşmayan sokaklarında böylesi bir organizasyon içerisinde bulunmak ise apayrı bir zevk.

Arkas Turizm’in turizm partnerliği yaptığı organizasyona kayıt için alınan ücretlerin tamamı *PARILTI DERNEĞİ’ne bağışlanıyor.

 

Çocuklar İçin De Parkur Var, Minik Adımlar

Etkinlikte minikler de unutulmamış, Global Ports Bodrum Yolcu Limanı etkinlik noktasından başlayan Minik Adımlar parkuru 500m.

  1. Global Run Bodrum Yarış Programı

28 Nisan Cumartesi program içeriğinde tekne turları, makarna partileri, DJ performansları ve İrem Derici konseri vardı. 29 Nisan Pazar günü ise engelli koşusu, 5K ve 10K ile minik adımlar koşusu gerçekleştirildi ve akabinde ödül törenine geçildi.

 

Bodrum Yolcu Limanı’ndan koşmaya başlayan yarışmacılar, 2,5 km uzaklıkta bulunan Bodrum Marina’dan geri dönüp yine Yolcu Limanı’nda yarışı bitirdiler. Global Run 10K parkuruna katılanlar ise, ilaveten Bodrum Marina’dan geri dönüp yine İçmeler yolu istikametinde 2,5 km koştuktan sonra geri dönüp Bodrum Yolcu Limanı’nda yarışı bitirdi.

 

 

*PARILTI GÖRMEYEN ÇOCUKLARA DESTEK DERNEĞİ

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği 26 Şubat 2003 tarihinde görmeyen, az gören ve görme engelinin yanı sıra başka engeli de bulunan çok engelli çocukların aileleri tarafından İstanbul’da kurulmuştur.

Türkiye’nin görmeyen bebek ve çocuk eğitimine destek alanında tek olan derneğimizde, 0-16 yaş arası tüm yurttan 700’den fazla çocuk ailesi ulaşmıştır. Derneğimizin hedefi çocuklarımızın kendine güvenen, kendisi ile barışık, çevresi ile uyumlu, meslek sahibi, bağımsız bireyler haline gelmeleridir.

Amacımız; görmeyen, az gören görmenin yanı sıra başka engelleri de olan çocukları doğumlarından, eğitimleri tamamlanana kadar her alanda yaşıtlarıyla aynı seviyeye getirmektir. Bu nedenle çocuklarımız için erken eğitim ve kaynaştırma eğitiminin önemi çok büyüktür.

Erken eğitim; doğumla beraber başlayan bebeklik dönemi ve okul öncesi dönemde, çocuğun ileri yaşlardaki gelişimini etkileyen öğrenme ve davranış örüntülerinin temelleri atılmaktadır. Bu kritik dönemde sağlanan erken uyaran ve deneyim zenginliği hayati öneme sahiptir.

Özel eğitim gereksinimi olan çocuklar için ise bu dönemin önemi bir kat daha artmaktadır. Engeli olan çocukların yaşıtlarının gelişim düzeyine ulaşmaları ya da yapabileceklerinin en iyisini yapabilmeleri için eğitime mümkün olan en erken zamanda başlamak hayati önem taşımaktadır.

Erken eğitim göz önüne alındığında derneğimizin asıl hedef kitlesi 0-6 yaş özellikle de yaşamın ilk üç yılıdır. Amacımız ise 0-6 yaş arası çocuk ailelerini konuya dair bilinçlendirmek ve eğitim rehberliği vermektir.

Kaynaştırma; farklı gelişim hızı ve özellikleri gösteren çocukların, normal gelişen akranları ile aynı ortamda eğitim almalarıdır. Merkezimizce uygun görülen çocuklar, gerekli eğitim desteği ve rehberlik hizmeti sağlanarak kaynaştırma eğitimine yönlendirilmektedir.

Merkezimize devam eden öğrencilerin, okul öncesinden başlamak üzere ilköğretim, lise ve üniversitede, gören akranları ile eğitim almalarını sağlamak üzere öğrencilere sosyal gelişim, bağımsız hareket, kabartma yazı, görmeyenlere özgü abaküs gibi temel alanlarda eğitim verilmektedir.

Kaynaştırma eğitimi sürecinde, öğrencilerimizin devam ettiği örgün eğitim kurumlarının idareci ve öğretmenleri kaynaştırma eğitimi konusunda bilgilendirilmektedir. Gerek eğitim sürecinden gerekse çocuğa has özelliklerden kaynaklanan sorunlara öğretmenlerle yüz yüze ya da telefonla görüşerek çözüm yolları aranmaktadır.

Kaynak: https://globalrunbodrum.com/global-run/

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön