Anasayfa » Etkinlikler » Bodrum Turizminde Yeni Heyecan: Büyük Balık İçin Geri Sayım Başladı
Etkinlikler

Bodrum Turizminde Yeni Heyecan: Büyük Balık İçin Geri Sayım Başladı

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
14 Ağustos 2017

Sportif balıkçılığın Formula 1’i Most Bodrum Turnuvası için geri sayım başladı. Büyük bir heyecan ve çekişme yaşanacak yarışmada hedef en büyük balığı tutmak!

Turizmin yeni ürünlerinden sportif balıkçılık, denizlerin en tutkulu ve heyecanlı trendlerinden biri… Tüm dünyada ilgi gören bu yeni etkinlik çok yakında Bodrum’da da gerçekleşecek. 24-27 Ağustos tarihleri arasında Palmarina Bodrum’da düzenlenecek olan MOST Bodrum Turnuvası  (Mediterranean Offshore Sportfishing Tournament – Akdeniz Açık Deniz Sportif Balıkçılık Turnuvası), yarış heyecanını ünlü tatil beldesine taşıyacak.

50 sportif balıkçı teknesi ve 300 yarışmacı katılabildiği, dört gün sürecek olan turnuvada, katılıma uygun donanımdaki tekneler, kılıç ve ton balığının yanı sıra bölgede bolca av veren diğer balık türlerini avlayacak; yakaladıkları balıkların boyları ve ağırlığına göre puan kazanacaklar. Balıkların denize sağlıklı olarak geri bırakılması ise yarışmacılara kazandırdıkları yüksek puanlarla büyük ödüle daha çok yaklaştıracak.

Offshore Big Game (Açık Deniz büyük balık avı) kategorisinde düzenlenen MOST Bodrum, tüm bu özellikleri ve yurt dışından katılan birbirinden önemli konukları ile sportif balıkçılığın Türkiye’deki tüm balık severlerin heyecanla takip ettiği bir yarışma haline geldiğinin sinyallerini şimdiden veriyor.

Most Bodrum Turnuvası’nı, Mekin Gözen (Gözen Havacılık YKB.), Turgut Konukoğlu (Sanko Holding), Necmettin Yay (Seafari Balıkçılık CEO’su), Av. Erim Bener (Bener Hukuk Bürosu), Av. Can Özer (Özer Hukuk Bürosu), Dr. Serdar Günseren (IGFA Türkiye) ve Mim. Sinan KURAN (KRN Mimarlık) olmak üzere, hepsi kendi alanında uzman isimlerden ve profesyonellerden oluşan bir ekip düzenliyor.

Deniz turizmi elçisi olacak

MOST Bodrum Yönetim Kurulu üyesi Can Özer, turnuvanın en temel amacının Türkiye’de sportif balıkçılığı yaygınlaştırarak, dünyada önemli bir deniz turizmi elçisi olmak, doğa ve çevre bilincini geliştirmek, yaygınlaştırmak, sürdürülebilir çevre anlayışı için farkındalık yaratmak, deniz turizmini geliştirmek ve Türkiye’nin tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön