Anasayfa » Seyahat Sektorü » Destinasyonlar » Bisiklet Turu ile Antalya Turizmi Canlanacak
Destinasyonlar

Bisiklet Turu ile Antalya Turizmi Canlanacak

Simay KOYUNCU
Simay KOYUNCU
13 Nisan 2015

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda 8 etaptan 4’ü Antalya ve Fethiye’de gerçekleşecek. Dünya’da 600 milyondan fazla kişiye ulaşması hedeflenen tur, önemli bir tanıtım fırsatı sunacak.

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI) takviminde 2. HC kategorisinde yer alan ve dünyanın önemli bisiklet organizasyonları arasında bulunan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 26 Nisan’da Alanya’da başlayacak. Alanya’nın yanı sıra, Alanya-Antalya ve Kemer-Elmalı ile Fethiye-Marmaris etapları geçildikten sonra tur Ege’de devam edecek. Bisiklet turu 3 Mayıs’ta İstanbul’da sonlandırılacak.

Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nda her biri 8 sporcudan oluşan 21 profesyonel takımdan toplam 168 bisikletçi pedal çevirecek. Tur, dünyada milyonları bulan bisiklet sporu tutkunlarının da gözlerini Antalya’ya çevirmelerini sağlayacak. Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, düzenlenecek tur ile ilgili olarak: “Bu tur Türkiye’nin turizmdeki reklam yüzüdür.” açıklamasında bulunarak destek vereceklerinin altını çizdi.

Bisiklet Turu

Bisiklet Turu

Canlı Yayında Antalya Tanıtımı Yapılacak

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu: “Tur, geçtiğimiz sene 190 ülkede 600 milyon kişiye ulaştı. Bu yıl bu sayının üzerine çıkmayı hedefliyoruz.” diye konuştu. Müftüoğlu konuşmasını şöyle tamamladı: “Antalya için tanıtım çok önemli. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu ile Antalya hak ettiği turizm desteğini alıyor. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, Kültür ve Turizm eski Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, turun Antalya turizmine büyük katkı sağlayacağını belirtti. Bisiklet sporunun dünyada büyük bir izleyici kitlesi olduğunu kaydeden Ayık, “Tur tüm dünya televizyonlarında önemli kanallarda yayınlanıyor. Canlı yayınlar var. Antalya’nın dünyada yazılı ve görsel basında yer alması çok mühim. O açıdan turun iyi yönetilmesi ve iyi pazarlanması gerekiyor” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön