Anasayfa » Etkinlikler » Biraz Çılgınlık: Dünyadaki En İlginç ve En Eğlenceli Festivaller -3
Etkinlikler

Biraz Çılgınlık: Dünyadaki En İlginç ve En Eğlenceli Festivaller -3

biraz-cilginlik-dunyadaki-en-ilginc-ve-en-eglenceli-festivaller-3
Merve Ateş
Merve Ateş
26 Ocak 2016

Serinin son bölümündeyiz… Bilmeniz, duymanız, görmeniz ve hatta gitmeniz gereken ‘En İlginç ve En Eğlenceli Festivaller’ neler? Gelin birlikte göz atalım.

Portakal Festivali-İtalya

İlginç bir Ortaçağ canlandırması yapan festival ile yazıya başlayalım. Şaşırtıcılığın nedeni konunun Ortaçağ olması değil elbette. Şaşırtıcılık katılımcıların Ortaçağ kıyafeti giyip birbirine portakal atmasında. İtalya’nın Ivrea kasabasında yapılan festival her ne kadar size ilginç gelse de farklı bir deneyim yaşayacağınız aşikar.

portakalfestivali_tg

Portakal Festivali

Domates Festivali- İspanya

Öyle bir festival düşünün ki kökleri 70 yıldan fazlaya uzanıyor. Ve öyle bir festival ki size domates atılması oldukça normal karşılanıyor. Katılımcıların bir hafta boyunca tonlarca domatesi birbirine atarak eğlendiği festival, her yıl Ağustos ayının son çarşambası gerçekleşiyor. Mekan: İspanya’nın Bunol köyü.

domatesfestivali_tg

Domates Festivali

Tomorrowland- Boom, Belçika

2005 yılından beridir düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük müzik etkinlikleri arasında gösterilen Tomorrowland’da müzik ve dans sizi etkisi altına alacak.

tomorrowland_tg

Tomorrowland

Mardi Gras- New Orleans, ABD

Mardi Gras, Paskalya bayramının bir önceki salı gününde gerçekleşiyor. Katılımcılar festival için rengarenk kıyafetler giyiyor. Festival süresince karnavallar, spor müsabakaları, yiyecek ve içecek festivalleri, dans ve tiyatro gösterileri düzenleniyor.

mardigras_tg

Mardi Gras

Coachella- Kaliforniya, ABD

Biletlerinin saatler içinde hızla tükendiği bir festival…17 yıldır popülaritesinden ödün vermeyen Coachella; müzik, moda ve sanat dünyasının en iddialı isimlerini her yıl konuk ediyor. Zaman Nisan ayı, mekan Indio.

coachella_tg

Coachella

Songkran Su Festivali-Tayland

İlkokul ve lise döneminin vazgeçilmez eğlencesi su savaşının ülkeye yayılmış halini hayal edin. Songkran Su Festivali’nde yerli yabancı herkes eline su tabancalarını alıp birbirini ıslatmaya başlıyor. Aman dikkat! Su tabancanızı almayı unutmayın…

songkran_tg

Songkran Su Festivali

Festivaller serisi burada sona eriyor. Eğlenceniz her zaman daim olsun…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön