Anasayfa » Etkinlikler » Biraz Çılgınlık: Dünyadaki En İlginç ve En Eğlenceli Festivaller -2
Etkinlikler

Biraz Çılgınlık: Dünyadaki En İlginç ve En Eğlenceli Festivaller -2

biraz-cilginlik-dunyadaki-en-ilginc-ve-en-eglenceli-festivaller-2
Merve Ateş
Merve Ateş
20 Ocak 2016

Eğlenmek güzeldir. Nasıl eğleneceğini bilmek de… Serinin ikinci kısmında en ilginç ve en eğlenceli festivaller yeniden sizlerle.

1. Dragon Festivali, Çin

Dragon Festivali’nde Quin Hanedanlığı’nın işgal edilmesi nedeniyle nehre atlayarak intihar eden Qu Yuan adına sembolik olarak sal yarışları düzenleniyor.

80’li yıllarda Avrupalılar ve Türkler tarafından da düzenlenmeye başlayan festivalin en önemli 3 temsilcisinden biri Türkiye.

dragonfestivali_tg

Dragon Festivali, Çin

2. Yanan Adam Festivali, ABD

Tüm dünyadan sanatçıların da konuk olduğu Yanan Adam Festivali’nde zorlu çöl koşullarını yansıtan yapay bir kent oluşturuluyor. Katılımcılar bir hafta boyunca kent içinde mücadele verirken kendi sınırlarını da keşfetme imkanı buluyor. Festival insan bedeni ve onun kalıplarını simgeleyen tahta adamın yakılmasıyla son buluyor.

yananadam_tg

Yanan Adam Festivali, ABD

3. Kumdan Heykel Festivali, Portekiz

Kumdan Heykel Festivali’nde dünyanın önemli heykel sanatçıları bir araya gelerek her yıl seçilen bir tema üzerinden hünerlerini sergiliyor. Festival boyunca kumdan yaratılan sanat harikalarını görme fırsatı bulacaksınız.

kumdanheykelfestivali_tg

Kumdan Heykel Festivali, Portekiz

4. Carnevale, Venedik, İtalya

Kökeni Rönesans Dönemi’ne kadar uzanan Carnevale’de Venedik halkı 10 gün boyunca seçilen temaya göre kıyafetler, maskeler giyerler. Ayrıca şehrin tarihi mekanları bu temaya göre şekillendirilir. Carnevale, çoğunlukla St. Marks Meydanı’nda Paskalya öncesi düzenleniyor.

carnevale_tg

Carnevale, Venedik

5. Albuquerque Uluslararası Balon Festivali, ABD

Albuquerque Uluslararası Balon Festivali, dünyanın en kapsamlı balon festivallerinden biri. Her yıl New Mexico’da yapılan festivalde farklı renk ve boyutlarda 750 balon görebilirsiniz. Eğer . Albuquerque Uluslararası Balon Festivali’ne uğrarsanız, 9 gün boyunca gökyüzünde renkli bir manzaraya şahit olacaksınız.

albuquerque _tg

Albuquerque Uluslararası Balon Festivali, ABD

6. Cascamorras, İspanya

‘Kirlenmek güzeldir’ sloganının en canlı hali Cascamorras olabilir. 500 yıldır düzenlenen Cascamorras’da katılımcılar birbirlerine yağ atıyor. Herkes yağlandıktan sonra eğlenceler düzenleniyor.

cascamorras_tg

Cascamorras, İspanya

7. Lantern Festivali, Tayland

Bırakın ışık dünyayı aydınlatsın… Lantern, her yıl genellikle Şubat veya Mart aylarında düzenlenen katılımcıların fenerlerini gökyüzüne bıraktığı ışık dolu bir festival. O aylarda yolunuz Tayland’a düşerse bu muhteşem görsel şöleni sakın kaçırmayın…

lantern_tg

Lantern Festivali, Tayland

Devam edecek…

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön