Anasayfa » Yazar Köşesi » Bir Seçimden Başka Bir Seçime
Yazar Köşesi

Bir Seçimden Başka Bir Seçime

Bir Seçimden Başka Bir Seçime
Emir GELEN
Emir GELEN
15 Haziran 2015

Ülkemizin en önemli gündemi olan 7 Haziran Genel Seçimlerini geride bıraktık. Sürprizlerle dolu bu seçim ile Türkiye hiç kuşkusuz daha sesli ve daha renkli bir siyasi geleceğe doğru yol alacaktır. Benim tahminim, erken seçimden ziyade, her ne olursa olsun halkın tercihlerine duyarlı bir çözüm ile ülkemizin demokratik bir yönetim şekline sahip olacağı yönündedir. Koalisyon hükümetinde tahmin edersiniz ki bir önceki yazımda değindiğim “bakan toto” kuponunu tekrar yapmak şimdilik imkânsıza yakın gözükmektedir. Dolayısıyla bu konuda ilerleyen günlerde duyumlarımı doğrudan sizlerle paylaşacağım.

Gel gelelim turizm dünyasını yakından ilgilendiren 2. bir seçime. Aralık ayı içinde ülkemiz turizminin bel kemiği olan Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin 22. Olağan Kongresi gerçekleştirilecek.

Bir tarafta 16 senedir her seçimden daha da güçlenerek çıkan ve güçlendikçe Türk turizmine hayatını adayan Başaran Ulusoy, diğer tarafta ise neredeyse 10 senedir tüm seçim çalışmalarını sadece ve sadece Sayın Ulusoy’un devrilmesi üzerine hazırlayan Hello Turizm’in patronu Emin Çakmak.

Baştan söylemek gerekirse, 2013’teki genel kurul seçimlerinin sonucunda daralan makasın, bu sene fazlası ile yeniden açılarak Başaran Ulusoy’un ipi göğüsleyeceğine inanıyorum. Çünkü Emin Bey, artık umudunu kaybetmiş gibi gözüküyor. Son yaptığı açıklamalara bakıldığında, eski söylemlerini tekrarlamaktan öte gidemediği gibi, aynı zamanda çözüm üretmekten çok “ebedi muhalefet” yoluna başvurarak sadece mevcut sistemi yıpratma siyaseti yapıyor. Bence acentalarımız artık bu tarz söylemleri çok da ciddiye almıyor.

Aynı şekilde Emin Bey’in sosyal medya hesaplarına baktığımızda da, aynı heyecansızlığı görmek mümkün. Eski kampanya dönemlerinde sosyal medyayı harıl harıl kullanan Emin Bey, buradaki tahtını Başaran Bey’e kaptırmış gibi. Attığı her adımı, sıktığı her eli takipçileri ile paylaşan mevcut Başkan, seçim sürecinde sosyal medyayı aktif kullanarak bizleri programlarından haberdar ediyor.

Tabii ki daha seçime 6 tam ay var, her iki tarafın da performansında gelgitler olacaktır ama bu ülkenin bir vatandaşı ve sık seyahat eden bir turisti olarak, heyecanını kaybetmiş ve sektöre katma değer sağlayabileceğine bizleri inandıramayan bir adayın pek de verimli olabileceğine inanmamaktayım.

Bakalım 6 ay içinde neler olacak hep birlikte göreceğiz. En nihayetinde takdir, değerli acentaların olacaktır.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön