Anasayfa » Güncel » Bir Rus Uçağı Daha Düştü: 40 Ölü
Güncel

Bir Rus Uçağı Daha Düştü: 40 Ölü

bir-rus-ucagi-daha-dustu-40-olu
Sezen Duygu SARIMADEN
Sezen Duygu SARIMADEN
4 Kasım 2015

Geçtiğimiz hafta Rus havayolu şirketi Metrojet’e ait bir uçağın henüz düşüş nedeni net bir şekilde ortaya çıkarılamamışken, Rusya’dan bir uçak kazası haberi daha geldi. Güney Sudan’da bir Rus uçağı düştü. Ölü sayısının 40’a ulaştığı iddialar arasında. Ancak henüz net bir bilgi yok.

Güney Sudan’da Rus mürettebatlı bir kargo uçağı yere çakıldı. Olay sonrası yerel basında ilk olarak 10 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Resmi açıklamaya göre ise, Rus yapımı uçakta 20 kişi bulunuyordu ve iki kişi düşen uçaktan sağ çıktı. Ancak ölü sayısının henüz netleşmemiş olması ve başka yerel kaynakların ölü sayısını 40 olarak vermesi akılları karıştırdı. Çekişkili bilgiler hala netleşmedi.

dusen_kargo_ucagi

Kazadan bir görüntü

Güney Sudan’ın başkenti Cuba’dan kalkan Rus yapımı bir kargo uçağı, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü. Olayı duyuran yerel bir haber kaynağı, uçakta 7 yolcu ve 5 Rus mürettebat bulunduğunu ve bu kişilerden yalnızca ikisinin sağ çıktığını yazdı.

Kazaya ilişkin açıklamada bulunan Güney Sudan Başkanlığı ise, uçakta 20 yolcunun olduğunu ve bunun yanı sıra, uçağın düştüğü yerde de sivillerin ölmüş olabileceğini aktardı.

Uçağın ana gövdesinin ağaçlık bir alana düştüğü biliniyor. Uçağın kuyruk kısmı ise görgü tanıklarına göre Beyaz Nil Nehri kenarına düştü. Parçaların geniş bir alana yayıldığı da gelen bilgiler arasında. Tanıklar uçağın enkazının bulunduğu yerde 40’ı aşkın ölü olduğunu söyledi. Görgü tanıklarının iddiaları, çelişkili ifadelere bir yenisini daha ekledi.

Uganda’nın Rusya Elçiliği Sözcüsü Radmir Gaynanoy, detaylara ulaşmaya çalıştıklarını ve kesin bir bilgiye henüz ulaşılamadığını aktardı. Gaynanoy, Güney Sudan’daki yetkililer ile sürekli irtibat halinde olduklarını da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön