Anasayfa » Seyahat Sektorü » Acentalar » Bilet Değişimini Dert Olmaktan Çıkartan Teknoloji
Acentalar

Bilet Değişimini Dert Olmaktan Çıkartan Teknoloji

Tuğce Yaral Mercan
Tuğce Yaral Mercan
6 Aralık 2017

Seyahat acentelerin verimliliğini artırmak ve olası kriz dönemlerinde de yolcuları gişe önündeki uzun kuyruklardan kurtarmak amacıyla geliştirilen Amadeus Ticket Changer, yeni özellikleriyle yolcu ve acenteye zaman kazandırmayı hedefliyor.

Çağ insanının en çok yakındığı konulardan biri hiç kuşkusuz “zamansızlık”. Sürekli bir koşuşturma içerisinde akan zaman dilimleri profesyonel dünyanın da şikayet konularından. Zamanı daha efektif kullanabilmek adına geliştirilen teknolojik yenilikler de bu açıdan ilgi görüyor. Küresel seyahat endüstrisi için ileri teknoloji çözümlerinin önde gelen sağlayıcısı ve işlemcilerinden olan Amadeus‘un geliştirdiği Amadeus Ticket Changer (ATC) da işte bu zamana karşı oynayan teknolojilerden… Şirket geçtiğimiz günlerde; seyahat profesyonellerinin bilet değişikliklerinde yeniden fiyatlandırma, yeniden bilet düzenleme ve iade talep işlemlerini dakikalar içinde yapmalarına olanak veren bu ürüne ilişkin son son güncellemeleri açıkladı.

Bir otomatik ürünler dizisi olan Amadeus Ticket Changer‘ın yeni özellikleri arasında, gerektiğinde iade sürecini ve isteğe bağlı olmayan bilet değişikliklerini otomatikleştirmek ve basitleştirmek üzere tasarlanmış Amadeus Ticket Changer Refund ve Amadeus Ticket Changer Involuntary bulunuyor.

Bu güçlü ama kullanımı kolay araçlar; seyahat danışmanlarının, havayollarındaki gibi olanaklar sunarak müşteri hizmetleri becerilerini geliştirmelerini, zaman kaybına yol açan manuel işleri azaltmalarını ve yeni satış sonrası kazanç fırsatları yakalamalarını sağlıyor. Tüm havayolu biletlerinin yaklaşık yüzde 5-10’unun iade edildiği düşünülürse, ATC Refund, acentelerin iadeleri otomatik hesaplayarak işlem sürecini kısaltırken seyahat acentelerinde de etkileyici bir verim artışı sağlıyor.

Diğer yandan ATC Involuntary, bilet danışmanlarının, isteğe bağlı olmayan bilet değişikliklerini hızlı, otomatik ve tek bir işlemle yapmasına imkân tanıyor. Özellikle de olumsuz hava koşulları veya havayolu tarifesi değişikliği yüzünden yeniden rezervasyon yapılması veya yolcuların yeniden yönlendirilmesi gerektiğinde faydalı oluyor. Bu da seyahat acentelerinin, müşterilerini bilet gişelerinin önünde kuyrukta veya telefon bekler durumda tutmak yerine; durumu müşteri adına etkin bir şekilde yönetmelerine olanak sağlıyor. Amadeus, seyahat acentelerine tam otomasyon bir çözüm sunuyor.

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön