Anasayfa » Güncel » Beyoğlu ve Menemenin Lezzet Harmanı “Lades Menemen”
Güncel

Beyoğlu ve Menemenin Lezzet Harmanı “Lades Menemen”

Leyla Gezer Güvenç
Leyla Gezer Güvenç
4 Şubat 2019

Lades Menemen… Lokasyonu itibariyle bir sıfır önde duygularla girilen bir mekân. Şairlere göre gecesi sümbül kokan İstanbul’un en eski ve en bilinen yerlerinden Beyoğlu ve Türk Mutfağının vazgeçilmesi menemen birleşirse..

Ahmet Çelikkol, Tarlabaşı’ndaki ilk şubeyi açtığında yıl 1969’muş. 3 sene sonra Lades Muhallebicisi ve 1986 yılında da Lades Restaurant’ı kurmuşlar.

Hayatının bir döneminde yolu İstiklal Caddesi’ne düşenler bilir, bilmeyenler ise fotoğraf karelerine yansıyan görüntünün insanda yarattığı hissiyatı kolayca anlayabilir. Tüm bu duygulara bir de menemenin lezzet keyfi eşlik etsin isteyenler için Lades mükemmel bir adres.

Kurucusu Ahmet Bey kardeşleri Adem ve Mehmet Bey ile el ele vererek sunmaya başladıkları hizmetin devamı şu an için kendi gibi adı da güzel Sadri Alışık Sokak’ta iki ayrı konseptli mekân olarak karşı karşıya misafirlerini ağırlıyor.

Lezzet seferberliğini şuan 2. nesil devam ettiriyor. Esra Çelikkol ve İlker Çelikkol ilk nesilden aldıkları bayrağı daha ileri seviyeye taşıyorlar. Adem Bey’in ise bir eli de bu güzel işletmenin üzerinde hala.

Restoranların bir tanesi menemen lezzetine zenginlik katan farklı çeşitleri tatmaya gelen misafirleri ağırlıyor. Karşısında ise “Lades Restaurant” ismiyle yine mutfağımızın enfes ev yemeklerinin yenebileceği ayrı bir mekân var.

Lades’te menemeni tatmak isteyenlerin tek sıkıntısı hangi çeşidine karar vereceğini bilememek olur. Sonrasında ise enfes bir tatlı çeşidi ile lezzet keyfine keyif katarken akıl diğer menemen çeşidinde kalır.

Instagram:

@lades_beyoglu

Adres:

Katip Mustafa Çelebi Mahallesi,

İstiklal Caddesi, Sadri Alışık Sokak,

No 14/A, Beyoğlu, İstanbul

Tel: 0(212) 251 3203

http://lades.com.tr/

 

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön