Anasayfa » Etkinlikler » Beşinci Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’da Başlıyor
Etkinlikler

Beşinci Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’da Başlıyor

2013 yılından günümüze Türkiye’nin İlk Karnavalına Hoş Geldiniz! Derler ki Türkiye’ye ilkbahar önce Adana’dan başlar. İşte böylesi güzel bir vesileyle de portakal çiçeklerinin büyüleyici kokuları Adana’yı sarar. Vakit Portakal Çiçeği Karnavalı vakti ! Tarih 07 – 09 Nisan.

 

 

Hayal gücü, sanat ve yaratıcılığın rengarenk harmanlandığı karnavalda yok yok. Kostümler, el yapımı çeşit çeşit taçlar ve sokakları dolduran binlerce insan. Amaç eğlenmek ve üstelik de Akdeniz ruhuna yakışır derecede bunu yapmak.

Karnaval Kapsamında Sokak Eğlenceleri

Öyle bir karnaval düşünün ki tüm şehrin lokantaları menüdeki lezzet çeşitliliğini özel hazırlamakta. Yerel işletmeler ve ulusal karnaval sponsorları da lezzet zenginliğine oyun ve etkinlikler ile katkıda bulunmakta.

 

 

Karnaval Kapsamında Kültür ve Sanat Etkinlikleri

“Somut Olmayan Kültürel Miraslar”, “Adana’nın Gelinleri”, “ Havadan Adana” fotoğraf sergileri gibi geçmiş yıllarda gerçekleşen karnavallar kapsamındaki mevcut etkinliklerden sadece bazıları. Bu ve benzeri aktiviteler için karnaval komitesi ve STK çeşitli kuruluşlar ile işbirliği halinde.

Karnaval Kapsamında Düzenlenen Yarışma ve Projeler

Yaratıcılığı geliştirmek ve karnaval sonrasında da Adana şehrinin turizmine katkı sağlamak adına aylar öncesinden farklı farklı projeler ve yarışmalar başlatılıyor. Kısa film ve fotoğraf yarışmaları, kostüm tasarım ve lezzet projeleri bu girişimlerin ana başlıklarından sadece birkaçı.

 

 

En Renkli Etkinlik: Karnaval Korteji

Adana şehir merkezinde boydan boya uzanan karnaval korteji tüm etkinliğin en heyecanlı süreci denebilir. Kortejde; ejderha koreografisi canlandıran öğrenci grupları, okullar ve birçok topluluk yerlerini alırken ortaya unutulmaz ve rengarenk manzaralar çıkmakta.

 

Ve Olmazsa Olmaz Müzik

Hem yerli hem de yabancı birçok sanatçı gönüllü olarak karnaval kapsamında performanslarını sergilerken katılımcılara da lezzet, eğlence ve görsel hazzın yanısıra müziksel keyif de sunulmuş oluyor.

  • Facebook.com/NisandaAdanada
  • ​Twitter.com/NisandaAdanada
  • Instagram.com/NisandaAdanada
  • Youtube.com/NisandaAdanada
  • www.NisandaAdanada.com

 

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum

POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön