Anasayfa » Güncel » Barack Obama, Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi Zirvesinde
Güncel

Barack Obama, Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi Zirvesinde

World Travel & Tourism Council (WTTC) – Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi bu yılki zirvesi 02 – 04 Nisan tarihleri arasında Sevilla, İspanya’da gerçekleştirilecek. ABD’nin 44. Başkanı Barack Obama zirvenin onur konuğu ve baş konuşmacısı olacağı duyuruldu.

Obama’nın Amerika Başkanlığı yaptığı dönem 2009 ila 2017 yılları arasındaydı. Özellikle temiz enerji çalışmaları ve ülkede en uzun soluklu istihdam olanakları yaratma alanlarında eşsiz projelere imza attı.

Turizm ve Seyahat Konseyi, Başkan Obama’nın her alanda durmaksızın yaptığı atılımları gözönünde bulundurarak onu konuşmacıları olarak seçmekte çok haklı.
Konsey’in bu yıl için belirlediği tema “Changemakers – Fark Yaratanlar”. Bahsekonu temayı seçmek ile turizm sektörünün geleceğine yön veren insan ve fikirlerin yüceltilmesi hedefleniyor.

WTTC Başkan ve CEO’su Gloria Guevara, onur konukları ile ilgili olarak;

“Bu sene gerçekleştireceğimiz konsey toplantısında Başkan Barack Obama gibi önemli bir lideri ağırlıyor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Beyaz Saray’da olduğu tüm süre boyunca seyahat ve turizm sektörünün ekonominin gelişiminde ve istihdam yaratmadaki önemli rolünü vurguladı. Bunun bilinciyle de ilgili çalışmalara yön verdi” dedi. Guevara, Konseyin nisan ayını sabırsızlıkla beklediğini vurguladı.

Başkan Obama’nın konsey üyeleri ile paylaşımlarının yarattığı heyecanından da bahsederek, “Obama vizyonu, içinde bulunduğumuz sektörün geleceğini şekillendirmede önemli faydalar sağlayacaktır” şeklinde sözlerine devam etti.

Nisan ayının başında İspanya – Sevilla’da gerçekleştirilecek olan zirvenin ev sahipliğini Ayuntamiento of Seville, Turismo Andaluz ve Turespana gerçekleştirecek.

İlginizi Çekebilecek Yazılar
Eklemek istediğiniz bir şey var mı?
Profil_foto_yorum





POPÜLER YAZILAR
SON TWEETLER
Başa dön